Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tisno

Tisno - informace o letovisku

Malebné městečko Tisno leží na severodalmatském ostrově Murter, v místě, kde se téměř napojuje na pevninu. Polovina města se tak rozkládá na pevnině, druhá polovina již na ostrově Murter. Obě tyto části jsou navzájem propojeny 12 metrů dlouhým padacím mostem.

První písemná zmínka o Tisnu pochází z roku 1474. Nejvýraznější osídlení bylo zaznamenáno během kyperských a krétských válek. V letech 1806 – 1813 spadalo Tisno pod francouzskou nadvládu a tehdy bylo největší osadou na Murteru. Ještě před několika lety bylo Tisno jen malou rybářskou vesničkou. V dnešní době je však jedním z hlavních turistických letovisek Murteru, které nabízí ubytování v hotelech, nově postavených vilkách, apartmánech, kempech i v soukromí.Tisno nadchne především milovníky vodních sportů, jsou zde totiž ideální podmínky pro potápění, jachting a podmořský rybolov. V létě se zde koná slavnost s názvem Léto v Tisnu, která je doprovázená koncerty a tancem.

Centrum starého města se rozkládá na ostrově a kromě kamenných domků v něm najdete také kostel sv. Ondřeje. Dalším významným svatostánkem je farní kostel sv. Ducha postavený roku 1548 a v roce 1640 barokně přestavěný. Zvonice byla ke kostelu přistavěna až roku 1684. Poslední věžička patří votivnímu kostelu Matky Boží z Caravaggia, který nechala v 18. století vystavět italská rodina Gelpi. Každoročně se během svátku 26. června do tohoto kostela scházejí tisíce poutníků z celé Dalmácie. Nedaleko Tisna se na vrchu Ivinj nachází nejstarší historická památka celého kraje, kterou je kostelík sv. Martina, jež byl postaven na základech starokřesťanské baziliky.

Pláže najdete jak na ostrovní tak i pevninské části. Většinou jsou kamenné a lemované borovými lesy, které poskytují příjemný stínek. Hlavní městskou pláž kopíruje také asi kilometr dlouhá promenáda, která je ideální pro osvěžující procházky. Pokud byste se z Tisna vydali směrem na východ, našli byste ještě další místa ke koupání. Západně se pak nachází zátoka Lovišća s hezkou oblázkovou pláží. Pěkné koupání se nabízí také v zátoce Rastovac a u hotelu Hostin.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA