Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Babino Polje

Babino Polje - informace o letovisku

Babino Polje je správní středisko ostrova Mljet ležící ve vnitrozemí pod nejvyšším ostrovním bodem Veliki Grad (514 m) asi 6 km od přístavu Sobra. V bezprostředním okolí se nachází úrodná půda, na níž se pěstuje vinná réva a ovoce, a také se tu vyskytuje hodně lesů a makchie. Letovisko je vhodné pro příjemnou relaxační dovolenou.

Osadu Babino Polje založili asi v polovině 10. století utečenci z pevniny. První zmínky o osadě pocházejí z roku 1222. Vznik zdejšího kostela sv. Andrija se dá zasadit do přelomu 10. a 11. století. Sídlo bána vzniklo v roce 1333 – tedy v době, kdy se ostrov stal součástí Dubrovnické republiky.

Přímo v městečku si mohou milovníci historie prohlédnout gotický kostel sv. Blažeje, v jehož předsíni se nachází hrobka rodiny Palunčićů s pěkným náhrobkem. Původní Rektorský palác – sídlo dubrovnického místodržícího, byl vystavěn v letech 1500 až 1554. V blízkém okolí osady se nachází ruiny římské venkovské usedlosti. V blízkosti obce stojí také románsko-gotický kostelík sv. Ondřeje a několik zřícenin starých sakrálních staveb.

Nejbližší pláže se nacházejí na jižní straně ostrova v kouzelných zátokách Sutmiholjska a Brnjestrova. Hezké koupání se zde návštěvníkům nabízí také mezi skalními útesy nebo na upraveném koupališti v Sobře. Zejména oblázkové pláže jsou udržované a čisté. Moře je průzračně čisté s pozvolným vstupem do vody.

Letovisko nabízí svým návštěvníkům vhodné podmínky pro vodní i plážové sporty. Aktivní sportovci se mohou těšit na plážový volejbal, potápění, šnorchlování a windsurfing. Mají tu také možnosti zapůjčit si kola a podniknout výlet po značených cyklostezkách. Pro další sportovní či kulturní využití je možné navštívit blízká sousední městečka.

K oblíbeným výletním cílům na ostrově patří návštěva národního parku Mljet nebo krápníkové jeskyně Movrica a Ostaševica, které opravdu stojí za vidění. K dalším pozoruhodnostem ostrova patří jeskyně Pečina jáma, které se říká také Odysseova jeskyně, která se nachází na jižním pobřeží pod osadou. Sluneční paprsky tančící na mořské hladině vytvářejí půvabnou barevnou duhu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA