Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sobra

Sobra - informace o letovisku

Sobra je pobřežní osada s přístavem ležící v hluboké zátoce při severním pobřeží východní části ostrova Mljet. Letovisko Sobra je situováno v blízkosti hlavní zdejší silnice procházející celým ostrovem. Příznivci historie zde mnoho památek nenajdou, zato je tu poměrně velká koncentrace soukromých rekreačních zařízení a příjemné koupání na upraveném koupališti.

Jedná se o velice poklidné letovisko, kde je návštěvníkům k dispozici skalnaté pobřeží s vybudovanými platy na slunění a vstupy do moře, a také nádherná oblázková pláž. V Sobře jsou i pláže kamenité a písečné. Místo láká především mírným klima i v pozdních měsících, nedotčenou přírodou a zejména nádherně čistým mořem, kde mohou návštěvníci strávit poklidné dny své dovolené.

Rozhodně stojí zato navštívit nejvýchodnější bod ostrova – záliv Saplunara, kde se nachází nádherná pláž s jemným pískem a pro návštěvníky je zde připraven camping.

Sobra se svým trajektovým přístavem je poměrně důležitý dopravní uzel, neboť má v sezóně každodenní spojení s Dubrovníkem a taky s některými dalšími jadranskými přístavy. Zastavuje tu také mezinárodní linka z Rijeky a Splitu přes Sobru do Dubrovníka. V letních měsících funguje i trajektová linka mezi přístavem Polače na Mljetu a obcí Trstenik na poloostrově Pelješac.

Ostrov Mljet je obestřen zajímavou bájí. Pod nedalekou obcí Babino Polje se nachází tzv. Odysseova jeskyně. Podle dávné pověsti byl Mljet ostrovem, na kterém Odysseus údajně strávil sedm let s vílou Kalypsó. K jeskyni vede značená stezka.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA