Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saplunara

Saplunara - informace o letovisku

Saplunara je obec s menším přístavem ležící při zátoce stejného jména na jihovýchodním pobřeží ostrova Mljet asi 15 km od Sobry. Saplunara se nachází na nejjižnějším bodě ostrova Mljet a díky bujné středozemské vegetaci byla vyhlášena přírodní rezervací. Stará zdejší legenda říká, že právě u Saplunary v roce 61 ztroskotala při bouři loď sv. Pavla, který zde pak strávil pár měsíců. Poblíž se nachází jeskyně sv. Pavla.

Celé okolí zátoky je zalesněno hustým borovicovým porostem. Podél silnice směrem na Koritu se nachází nádherný piniový les s mohutnými starými stromy. Saplunara je proslulá svými nádhernými plážemi tvořenými většinou pískem a oblázky. A tak lákadlem číslo jedna je pro turisty jedna z nejkrásnějších pláží v okolí včetně krásného koupání v mimořádně čistém moři, které se na mělčinách ohřívá na teplotu až 28 stupňů Celsia.

V Saplunaře se nachází také tradiční neoficiální nudistická pláž s pískem a štěrkem vhodná ke slunění pro plavce i neplavce, a také pro rodiny s dětmi. Vstup do vody je po mělčině pozvolný a moře nádherně čisté s písčitým dnem. Na pláži je k dispozici dětské hřiště, možnost občerstvení a vzdálenější možnosti pro parkování. U parkoviště je možné koupit takové dobroty, jako jsou pečené ryby, místní víno, domácí sýr, pršut, čerstvé ryby a domácí vajíčka. Ze Saplunary vede nová asi 900 metrů dlouhá štěrková cesta k Laguně Blace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA