Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pomena

Pomena - informace o letovisku

Pomena je rybářská vesnice s přístavem ležící v zátoce stejného jména na západním pobřeží ostrova Mljet. Nachází se asi 2 km od obce Govedari. Příroda na ostrově je moderní civilizací zatím zcela nedotčena. Lesy převážně tvořené borovicemi a duby včetně těch cesmínových se táhnou až ke skalnatému pobřeží. V přímořské obci nedaleko nejzápadnějšího cípu ostrova představující kouzelnou oázu klidu dnes žijí zemědělci a rybáři.

Díky rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu je v současné době Pomena hlavním letoviskem ostrova. Osada se rozkládá u zdejší komunikace, která spojuje ostrovní městečka od severu k jihu. Právě pro svou polohu je to jedno z nejoblíbenějších míst ostrova. K ubytování se nabízí v zátoce několik soukromých penzionů. Přímo před hotelem Odisej se nachází kamenitá pláž s upravenými betonovými platy. Před zátokou leží ostrůvek Pomeštak, kde návštěvníci naleznou oblázkové a skalnaté menší pláže s borovým porostem. Průzračné moře je tu velmi čisté s pozvolným vstupem do vody.

Letovisko je dobrou volbou pro příjemnou aktivní dovolenou, kde máte zaručené soukromí a klid. V místě je k dispozici dobré kotviště pro jachty, škola potápění a jachtingu včetně výborných podmínek pro provozování windsurfingu a sportovního rybolovu. Nachází se zde také půjčovny aut, případně si návštěvníci mohou zapůjčit surfovací prkno nebo výzbroj pro potápění. Je možné si tu pronajmout jízdní kola, kánoe a surfy.

V místě jsou také rekreantům k dispozici restaurace, pošta, cukrárny i kavárny. Rozhodně zkuste ochutnat některou z místních specialit. Ve zdejších restauracích vám ochotně připraví špičkové rybí speciality. Pro více kulturních aktivit neváhejte navštívit blízký Dubrovník.

Letovisko Pomena je lemováno hustým borovicovým lesem alpských borovic, stejně jako celý ostrov Mljet, jehož část se stala národním parkem. Pomera leží na území národního parku Mljet a odtud se tam podnikají zajímavé výlety. Za návštěvu na ostrově rozhodně stojí Malé a Velké jezero, a římské památky v obci Polače. Známé Malé jezero leží jen 200 metrů od zdejšího hotelu.

Nejpozoruhodnější pamětihodností v této oblasti jsou starobylé římské venkovské usedlosti. Pro další zkoumání a zhlédnutí historických skvostů je dobré navštívit blízká okolní města – například Dubrovník, se kterým má ostrov každodenní spojení lodními linkami. Nejbližší větší osada je Polače, kam připlouvají trajekty z Trsteniku z poloostrova Pelješac. Polače je velmi oblíbeným a vyhledávaným místem jachtařů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA