Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Luka

Luka - informace o letovisku

V severní části severodalmatského ostrova Dugi Otok se nachází malá poklidná vesnička Luka, která je obklopena nedotčenou přírodou a disponuje překrásnými plážemi. Jelikož leží na úpatí nejvyššího kopce Vela Straža tyčícího se do výšky 338 metrů nad mořem, je ideální destinací pro všechny, kdo chtějí spojit odpočinkovou dovolenou s aktivním pohybem.

Luka se nachází v nádherném širokém zálivu, který vesničku ochraňuje před větrem a velkými vlnami. Zdejší průzračně čisté moře je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, zejména pro jachting, windsurfing a potápění. V Luce najdete oblázkové i kamenité pláže, které jsou doplněny betonovými platy pro slunění. Místy jsou lemovány borovým lesem, který poskytuje příjemný stín. Na plážích a v jejich blízkosti si můžete zahrát volejbal, fotbal, basketbal, tenis, ping-pong nebo ruské kuželky. Pro děti jsou zde připraveny prolézačky, klouzačky a vodní tobogán. Okolí letoviska je ideální pro vyjížďky na kole i pěší turistiku.

Ubytování je možné v apartmánech, penzionech, hotelích i v soukromí u místních obyvatel. Celkem ve vesničce Luka žije okolo stovky stálých obyvatel, z nichž většina se živí zemědělstvím, rybolovem a také rozvíjejícím se turistickým ruchem. Pokud se s nimi dáte do řeči, určitě vám po chvíli nabídnou k ochutnávce i nákupu jejich domácí víno či tradiční pálenku Rakiji. V Luce se každý rok 2. a 3. srpna koná slavnost sv. Štěpána, kdy se místní obyvatelé oblékají do tradičních krojů, zpívají a tančí na lidové písně.

Přímo ve vesnici se nachází obchůdek se základním zbožím, restaurace, kavárna, bar a informační kancelář. Z Luky se nabízí možnosti zajímavých výletů do nedalekých národních a přírodních parků, na okolní ostrovy nebo do dalších ostrovních letovisek.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA