Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sali

Sali - informace o letovisku

Sali je zemědělská a rybářská obec, přístav, největší místo na ostrově Dugi Otok a jeho správní středisko. Leží ve stejnojmenné zátoce na jihovýchodním pobřeží ostrova. Obyvatelé se věnují pěstování vinné révy, olivovníků, ovoce, rybářství a zpracování ryb.

Krásy ostrova Dugi Otok nebyly turisty ještě dostatečně objeveny. Návštěvníky zde čekají skoro prázdné silnice, cyklostezky, borovicové lesy, kolmé skalní stěny do moře na jihozápadě, kotviště mnoha jachet, krásné výhledy na okolní ostrovy, kouzelné východy a západy slunce.

Trajekt do Zadaru jezdí z Brbinje na severovýchodním pobřeží ostrova. Své jméno má Sali podle někdejších zdejších salin. Sali má dobré podmínky pro vodní sporty (potápění, podmořský rybolov, jachting). Nejlepší koupání se nabízí v zálivu Triluke nebo v jezeru Mir - oblázky, borový les.

Nejdůležitější město a přístav na ostrově Dugi Otok se může pochlubit několika památkami ve stylu vrcholné gotiky. Renesanční kostel Nanebevzetí Panny Marie ukrývá několik dobových obrazů od Juraje Čulinoviče. Díky blízkosti Zadaru bylo město Sali již za Římanů oblíbeným útočištěm městské šlechty, která si zde budovala letní vily už v epoše renesance.

Příjemnou zábavu slibuje turistické léto v Sali (Saljsko turističko ljeto) současně s mariánskou poutí 15. srpna. V rámci této akce se konají tzv. Saljske užance (Salské zvyky a obyčeje), které svérázným způsobem a přitažlivou formou seznamují návštěvníky se starou bohatou místní tradicí; patří k ní mj. zvláštní rychlý lidový tanec, závody oslů, přehlídka osvětlených plavidel. Součástí je i tradiční hudební vystoupení tzv. Oslí hudby (Tovareća mužika).

Tipy na výlety

Zátoka Telaščica s krásnými útesy Grpašćak a jezerem Mir
- po silnici nebo lodí . Dva km od Sali je vjezd do národního parku Telaščica. Po NP můžete jet ještě 5 km autem a potom 2 km pěšky k restauraci, na Slano jezero a ke skalním stěnám.

Zadar - 12 nám. mil

Národní park Kornati (Kornaty)
je skvělým cílem výletu, na němž poznáte nedotčenou přírodu a opravdový poklid.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA