Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Banjol

Banjol - informace o letovisku

Banjol je vilové území, které leží jižně od města Rab na stejnojmenném ostrově. Letovisko má dobré podmínky pro dovolenou rodin s malými dětmi. Převládají zde písčité pláže. Bezprostřední blízkost města Rab poskytuje vhodné možnosti k příjemným večerním procházkám, které mohou být spojeny s návštěvou některé z řady restaurací, pizzerií nebo kaváren.

Část městečka Banjol je rozptýlena na kopcích nad cestou. Druhá část stojí pod silnicí na svahu klesajícím k pobřeží se čtyřmi zátokami. Během procházky po stezce vedoucí přímo podél pobřeží je možné si prohlédnout starobylé město s pěknými domy, které stojí u přímo u pláže. Nejbližší částečně písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálená pouhých 200 metrů a je skutečně vhodná pro všechny věkové kategorie. Je možné tu navštívit desítky dalších pláží a zálivů včetně několik kilometrů vzdáleného, ale vyhlášeného letoviska San Marino.

Banjol a Barbat jsou dvě navzájem propojené vesničky, které nabízejí nádherné oblázkové a písečné pláže, u nichž je k příjemnému koupání vždy dostatek příležitostí. Blízký kemp Padova III ležící na rozhraní letovisek Banjol a Barbat je orientován do otevřeného moře. Je to moderní a dobře vybavené středisko, kde je k dispozici rekonstruované sociální zařízení na dobré úrovni s teplou a studenou vodou po celý den. V místě je nákupní středisko, tržnice, prodejna potravin, dvě restaurace, směnárna a minigolf. Pláž je polopísečná s pozvolným vstupem do vody. Autokemp je vzdálen pouhých 30 minut chůze od hlavního města ostrova a stejnojmenného letoviska Rab.

Ze zdejší sportovní nabídky můžete využít potápění, surfing nebo vodní lyžování. Ostrov Rab nabízí také dobré podmínky pro turistiku nebo cykloturistiku. Spojení ostrova Rab s pevninou se děje prostřednictvím trajektu z Jablanace do Mišnjaku. Zdejší pobyt si návštěvníci mohou zpestřit výlety lodí na ostrovy Krk a Lošinj. Hitem posledních let je výlet lodí s proskleným dnem nebo výlet lodí spojený s rybařením či plavba kolem ostrova s piknikem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA