Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barbat

Barbat - informace o letovisku

Obec Barbat bude zřejmě prvním místem, které uvidíte po plavbě z pevniny na ostrov Rab. Zdejší oblázkové pláže jsou chráněny protilehlým ostrovem Dolin. Na stejnojmenném kopci lze pozorovat ruiny hradu a kostela sv. Damiána. Podle dávné legendy byly obě stavby založeny ve 4. století Řeky ze Sicílie.

Turistické středisko Barbat vyrostlo na jižním břehu ostrova Rab v blízkosti Barbatského kanálu, který odděluje ostrov Rab od ostrůvku Dolin. Průplav je lákavým cílem pro navigátory malých lodí, jachtaře a surfaře. Barbat spojuje dohromady duch moderního letoviska s pestrou turistickou nabídkou a příjemným poklidem oblázkových pláží.

Ostrov Rab udržuje bohaté historické tradice, mezi něž patří i původní ostrovní rytířské hry. Tuto mimořádně zajímavou událost si právě v Barbatu mohou prožít jeho návštěvníci a vrátit se tak o pár staletí do minulosti. Obyvatelé Rabu na ní představují turistům svou slavnou minulost. Během slavnosti se čas vrací do středověku a hostům se tu předvádějí četná stará řemesla. Originální manifestace „Rabská fjera“ je prvý den slavnostně otevřena, druhý den se koná rybářský večer, kdy se připravují četné rybí speciality, a třetí večer se koná rytířský turnaj.

V bezprostřední blízkosti Barbatu se nachází ekocentrum Natura Rab. Jde vlastně o rodinnou farmu, která se zabývá bioprodukcí. Vyrábějí tu med, pěstují léčivé byliny a starají se o prodej vlastních výrobků. Zájemci mohou farmu navštívit a pořídit si jejich produkty jako vynikající suvenýr z cest.

K výletním možnostem patří návštěva asi 4 km vzdálené písečné pláže Pudarica nebo zapůjčeným motorovým člunem zajet na některou z malých písečných zátok, které jsou dostupné pouze z moře. Výlet taxi-loďkou můžete podniknout také na vyhlášenou Rajskou pláž v Loparu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA