Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Supetarska Draga

Supetarska Draga - informace o letovisku

Supetarska Draga je rybářská obec rozdělená na horní a dolní část, která se rozkládá kolem zálivu Draga na severozápadě ostrova Rab. Turistickému ruchu se tu daří, neboť se zde prolínají tradice s moderním způsobem života. Nenajdete tady sice obří hotelové komplexy, ale ubytování zajistíte v soukromí.

Milovníci potápění si zde přijdou na své, zejména v okolí ostrůvků Mamon, Srednjak a Sajlovac. Jsou zde pro ně obzvlášť příhodné podmínky – jsou tu čisté písečné pláže a bohatý podmořský život. Skvělé koupání návštěvníci najdou v okolních malých zátokách. Zajímavostí je, že v chráněném zálivu Draga každoročně hnízdí a přezimuje velké množství ptáků.

Příznivci historie zde najdou tu nejvýznamnější románskou památku v oblasti Kvarnerského zálivu. Je jím benediktinský klášter s kostelem sv. Petra (Sveti Petar), který vznikl v 11. století. Současná obec po něm získala jméno, Supetar = Sveti Petar. Klášterní budovy už prakticky neexistují, zato zvonice kostela se stále pyšní nejstarším zvonem na chorvatském pobřeží, který pochází z roku 1299.

Zdejší jachtařský přístav má velmi dobrou pověst. Výborné kotviště se nachází v malé zátoce Dumiči.

Hezký výlet mohou turisté podniknout na pobřeží směrem k Loparu, kde objeví starý klášterní vodní mlýn.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA