Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kampor

Kampor - informace o letovisku

Bývalá rybářská vesnička Kampor leží v severozápadní části kvarnerského ostrova Rab. Rychle se rozrůstající turistické letovisko vyrostlo v rozlehlém Kamporském zálivu. Ze všech osad na ostrově Rab si letovisko Kampor uchovalo nejpůvodnější vzhled staré rybářské osady.

Kampor je známý svými zachovalými kamennými domy a terasami s olivovníky a vinnou révou. V okolí původní vesnice vyrostla řada soukromých letních sídel. Poklidná vesnická atmosféra, blízkost Kalifrontského lesa a četné pláže v malých zátokách nabízejí rekreantům možnost příjemného prožití dovolené.

Pobyt v letovisku Kampor zajisté uspokojí ty, kteří chtějí prožít poklidná odpoledne v chládku pod středomořskými stromy a zapomenout na ruch velkoměsta. Zdejší obyvatelé nabídnou svým návštěvníkům v pravé domácí atmosféře kromě zeleniny a ovoce z vlastní zahrady také denně čerstvé ryby. Za zábavou se pak turisté mohou vydat do nedalekého města Rab, které je jen 6 km vzdáleno, nebo do turistické osady Suha Punta, která se nalézá také pouhých pár kilometrů od letoviska Kampor a v níž najdou nudistickou pláž.

Milovníci historie mohou zamířit za návštěvou františkánského kláštera, který stojí na konci zálivu sv. Eufemie. Klášter uchovává vzácné sbírky mincí, listin a prvotisků. V klášterní křížové chodbě návštěvníci objeví náhrobní kameny a sarkofág šlechtičny Magdaleny Budrišičové – zakladatelky kláštera sv. Antonína Opata.

Součástí kláštera je románský kostelík sv. Eufemie a gotický klášterní kostel sv. Bernarda Sienského, který byl později zbarokizován. Interiér kostela ukrývá dva deskové obrazy od Bartolomea a Antonia Vivariniových a byzantský deskový obraz z 14. století.

Za 2. světové války zřídili Italové v blízkosti obce koncentrační tábor, v němž přišlo o život 4 500 lidí. Dnes tu stojí pamětní hřbitov s památníkem postaveným v originálním duchu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA