Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lopar

Lopar - informace o letovisku

Obec Lopar leží při stejnojmenné zátoce na severním pobřeží ostrova Rab, přibližně 14 km severně od městečka Rab. Vesnice Lopar ležící na cípu skalnatého mysu je vyhledávaným cílem výletníků a rekreantů zejména pro své písečné pláže lemované borovicovými lesy a zajímavými možnostmi pro aktivní rekreaci jako je tenis, fotbal či minigolf.

Letovisko je proslulé svou písečnou Rajskou pláží dlouhou 1,5 km s pozvolným vstupem do vody. Je vyhledávána zejména rodinami s dětmi a dá se bez nadsázky konstatovat, že patří k nejlepším na celém chorvatském pobřeží. Pro svůj věhlas bývá sice během sezóny přelidněná, ale dalších menších písečných pláží je v blízkém okolí Loparu v mnohdy velmi romantických zátokách skutečně dostatek. V Loparu jsou k pěknému koupání i vodním sportům vhodné zátoky mezi skalami kolem mysu Rt. Stojanj. Několik pláží je naturistických - Sahara, Ciganka a Stolac. Krásné koupání se nabízí také před Rajskou pláží – na ostrůvcích na východní straně.

Při severní části zátoky Crnika je situováno letovisko San Marino, které je zaměřeno na ubytování hotelového typu. Nacházejí se tu skvělé podmínky pro sportovní aktivity a vhodné terény pro všechny druhy vodních sportů. Středisko nabízí široké možnosti sportovní výuky od potápění přes windsurfing až po jachting.

Podle pověsti údajně odtud pochází kameník Marin – zakladatel republiky San Marino. Při Diokleciánově pronásledování křesťanů začátkem 4. století kameník z Loparu uprchl. Údajně přeplul moře v člunu a jako poustevník se usadil na skalním ostrohu Monte Titano.

V Loparu patří k historickým pamětihodnostem kostel sv. Jana Křtitele a kostel Blažené Panny Marie. Oba kostely jsou otevřené pro veřejnost a v létě se v nich pořádají mše v cizích jazycích a koncerty klasické hudby a pěveckých souborů. Pro obdivovatele historických památek bude určitě zajímavá návštěva mnohokrát přestavěného kostela Panny Marie.

Obyvatelé Loparu vynikají ve zpěvu a tanci a rádi se zúčastňují nejrůznějších svátků a ostrovních slavností. Největším svátkem je tzv. Mala Gospa, který se tu slaví 8. září. V městečku se s ještě větší oblibou slaví Masopust, během kterého se příslušníci mužského rodu oblékají do karnevalových kostýmů a tančí po ulicích a obcházejí domy města, aby jejich obyvatelům přinesli radost a veselí. V Loparu se tančí tradiční tance Tanac a Pojka za doprovodu hudebního nástroje z kozího měchu, kterému se říká Mih.

Přitažlivým rysem tohoto malebného přímořského města je četný výskyt restaurací, v nichž se mohou pochlubit špičkovou gastronomickou nabídkou. Lopar je též proslulý jako známé místo výskytu tuleně středozemního, podle kterého byla pojmenována jeskyně Medova buža.

Do Loparu je možné se dostat trajektovými linkami Jablanac-Mišnjak a Valbiska-Lopar.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA