Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caska

Caska - informace o letovisku

Rybářská osada Caska ležící nedaleko od Novalji v zátoce Pažského zálivu na strově Pag, stojí na místě zaniklé římské osady Cissa. Kolem opevněného tábora tu osada utěšeně vzkvétala až do tragického zemětřesení roku 361 n. l. To mělo na svědomí zkázu osady a její větší část se propadla do moře.

Část zbytků antické osady se dochovala na návrší sv. Jiří. V blízkosti se nachází i několik románských kostelíků, částečně postavených na antických troskách. Na návrší nad dnešní osadou Caska stojí dodnes poměrně zachovalé ruiny akropole a dalších budov. Caska byla v minulosti hlavním a také největším městem na ostrově Pag. V 15. století však Caska podlehla v neúspěšném boji proti Zadaru a byla zničena.

Osada Caska čítá asi jen 15 domů a je vzdálena pouhé 2 km od města Novalja, z něhož sem s oblibou dojíždějí turisté za pěkným sluněním a koupáním. V Casce je čeká vynikající oblázková pláž s hrubým pískem a s pozvolným vstupem do moře. V bezprostředním okolí se nacházejí další krásné oblázkové i písečné pláže. Jen asi 300 metrů pěšky je to na pláž Zrče s drobnými oblázky a s možnostmi sportovního vyžití jako je například tobogán nebo půjčovna skútrů a šlapadel. U pláže Zrče je k dispozici nová plošina pro výcvik vodního lyžování. V místě je také výborná restaurace a nejznámější chorvatská diskotéka. U kempu Straško jsou dobré tenisové kurty.

Zajímavostí v zátoce Caska je vysoká kamenná věž, která dříve sloužila ke sledování tahu ryb. Rybáři přepažili zátoku sítěmi poté, když hejno ryb vplulo do zálivu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA