Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Povljana

Povjana - informace o letovisku

Letovisko Povljana leží v jižní části ostrova Pag v zelené zátoce. Její početné pláže, chráněné před silnými větry – bórou a jugem, poskytují všem návštěvníkům možnost nezapomenutelného odpočinku. Zde se v křišťálovém moři lemovaném krasem a borovými lesy ostrovů dotýkají Dalmácie a Kvarner. V letních měsících od západního obzoru zavane lehký mistral a osvěží horké letní dny, k radosti četných surfařů a milovníků plachtění.

Povljana je turistické město, které hostům nabízí rozmanité zážitky a skvělý odpočinek v prostředí malebné krajiny. Divoká nedotčená příroda a pohostinnost domácích, vybízí návštěvníky k návratu do Povljany, kde vždy najdou další ještě neodhalené krásy mnohých pláží a zátok, ze kterých vyniká pláž Dubrovník (Modrá vlajka). Tato pláž je výborná jak pro koupání, tak i pro užívání chládku zdejšího borového lesa, který zajisté uvítají návštěvníci s citlivostí na sluneční paprsky.

Okolí letoviska je vhodné pro rodinnou dovolenou. V Povljani jsou pěkné pláže a čisté moře. Písčité pláže v zátoce jsou bezpečným hřištěm i pro malé děti. Kromě koupání zde můžete chodit na procházky a jezdit na kole. Zátoka (Stara Povljana) vyniká bohatstvím mušlí. Pro všechny gurmány se tu nabízejí plody panenské přírody: pagské jehněčí, pršut, pagský sýr nebo různé mušle, raci a mořské ryby. Po těchto delikatesách zajisté bude chutnat bílé povljanské víno Gegic.

Povljana byla osídlená již za římských dob. Povljana je bohatá na archeologická naleziště a nachází se zde několik cenných kulturních památek. U samotné pláže stojí ještě od starochorvatských dob kostelíček sv. Nikoly (Mikuláše) z 10. století a dva kilometry dál se nalézá kostelíček sv. Martina z 14. století. Největší budova uprostřed Povljany je lovecký dům, kam na pozvání pažských šlechtických rodin přijížděli lovci z celé Evropy.

Speciální nabídka welness
Povljana je vyhledávaná pro tzv. „sladkovodní bláto“, které je proslulé svými léčivými účinky na revmatické potíže a kožní onemocnění. Jeho léčivé schopnosti jsou stále ještě tajuplné.

Tipy na výlety

Sladkovodní jezero Veliko Blato vzdálené 3 km od Povljany láká všechny rybáře. Můžete také využít celé řady lodních výletů do okolí.

Město Pag
– je hlavním, nikoli však největším městem ostrova Pag. Doporučujeme navštívit toto město ve večerních hodinách, kdy se jeho panorama rozzáří nočním osvětlením a ožijí četné hospůdky a kavárničky.

Kolan
– je nejstarší obcí chovatelů světoznámých pažských ovcí, z jejichž mléka se vyrábí známý pažský sýr.

Metajna – kaňon
- nabízí překrásnou přírodní scenérii.

Šibenik
Leží v 9 km dlouhém zálivu severní Dalmácie. Historické centrum města se nachází v blízkosti přístavu, ze kterého jezdí trajekty na většinu blízkých ostrovů. K nejvýznamnějším památkám města patří katedrála Sv. Jakuba, jejíž stavba trvala plných 130 let. Jedná se o nejvýznamnější renesanční stavbu v Chorvatsku. Roku 2000 byla zařazena mezi památky UNESCO.

Zadar
Zadar je kulturní a historické centrum severní Dalmácie. Za zhlédnutí určitě stojí rotunda Sv. Donáta, Římský sloup, který sloužil ve středověku jako pranýř, a také forum Romanum, které bylo objeveno teprve za II. světové války při odklízení trosek po bombardování.

Národní park Krka
Národní park Krka s ojedinělou flórou a faunou se nachází na břehu stejnojmenné řeky Krka v pevninské části severní Dalmácie. Usazování rozpuštěného vápníku ve vodě vytvořilo vápencové terasy, díky nimž zde najdete řadu peřejí a vodopádů. Nejvyšší z nich padá z výšky 48 m. V areálu parku se nachází první vodní elektrárna v Dalmácii.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA