Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šimuni

Šimuni - informace o letovisku

Na jihozápadním pobřeží ostrova Pag se v krásné přírodní zátoce rozkládá malé rybářské městečko Šimuni, které je také oblíbeným turistickým rekreačním centrem. Nachází se zde známý jachetní přístav, který díky zátoce chráněn před větry a mnohdy i rozbouřeným Jaderským mořem. Pobřeží je lemováno atraktivními písčito-oblázkovými plážemi.

Šimuni leží asi v polovině cesty mezi hlavními ostrovními centry Pag a Novalja. O tom, že jde o původně rybářské městečko, svědčí základy starých rybářských domků roztroušené po okolí. Mnoho z těchto domků již bylo přestavěno na moderní ubytovací kapacity pro zahraniční návštěvníky. Proto zde dnes najdete především hezké domky s kvalitně vybavenými apartmány.

V obci žije v současnosti okolo 110 stálých obyvatel, kteří se živí rybolovem, zemědělstvím a v posledních letech i prací v turistickém ruchu. Během letní turistické sezóny totiž Šimuni ožívá. Pravidelně bývá zaplavováno turisty, kteří dávají přednost klidnějším místům. Nenajdou zde totiž žádné bary, diskotéky ani bujarý noční život. V Šimuni se nachází jen jeden obchůdek se smíšeným zbožím, poštovní schránka a telefonní automat. V létě je pak nabídka rozšířena o dva stánky s rychlým občerstvením a tržnici s nabídkou čerstvého ovoce a zeleniny.

O hladové žaludky návštěvníků se stará jedna restaurace, kde je možné ochutnat nejen tradiční chorvatské speciality, ale také si objednat pizzu. Příjemné posezení ve stínu borovic můžete doplnit ještě sklenkou kávy, nebo vychlazeného piva Laško či Karlovačko. Šimuni je skvělým místem pro trávení pohodové letní dovolené. Rády sem jezdí jak rodiny s dětmi, zamilované páry, tak i senioři

Místní pláže poskytují skvělé možnosti koupání v průzračně čistém moři. Pláže jsou přírodní kamenité a oblázkové s postupným vstupem do vody. Jelikož zde nebývá ani během hlavní sezóny nijak přeplněno, vždy si najdete na pláži své místečko. Na své si zde přijdou také příznivci šnorchlování, kteří mohou pod vodou pozorovat hejna barevných rybek a setkat se s dalšími mořskými živočichy, jako jsou například olihně či malé chobotničky. Navečer se nabízí romantické procházky podél pobřeží celé zátoky při západu slunce.

K Šimuni patří druhý největší kemp na ostrově Pag situovaný pouze kilometr od centra městečka. Kemp nese stejné jméno jako obec a nabízí ubytování ve vlastních nebo pronajatých obytných přívěsech, ve stanech, bungalovech či mobilních domech. Otevřen je celoročně, ale nejvíce vytížen bývá v období od května do září. Ke kempu náleží vlastní pláž s písčitým dnem, která má pozvolný vstup do moře, díky čemuž je vhodná i pro malé děti. Na okraji pláže se nachází turistická atrakce, kterou je malá dopravní loď, která kdysi brázdila vody Jaderského moře.

V Šimuni najdete také přístav pro sportovní jachty a plachetnice ACI Marina Šimuni, díky kterému se stal jedním z nejoblíbenějších nejvyhledávanějších míst na ostrově Pag. Tento přístav je součástí dalších asi 21 certifikovaných přístavů v Chorvatsku určených pro přezimování sportovních lodí. Z osady můžete podniknout výlet na nejvyšší vrchol ostrova, sv. Vid dosahující nadmořské výšky 348 metrů nad mořem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA