Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mandre

Mandre - informace o letovisku

Na západním pobřeží ostrova Pag vyrostlo malé přístavní městečko Mandre, které žije především z turistického ruchu. Ještě v 70. letech minulého století zde stály jen dva domky a nyní je Mandre oblíbeným cílem turistů z mnoha zemí Evropy. Je omýváno průzračně čistým Jaderským mořem a nabízí úžasné výhledy na ostrovy Olib, Silba, Maun a Škrda.

Mandre je klidnějším letoviskem, které potěší jak rodiny s malými dětmi, tak i seniory. Jelikož je poměrně nové, nabízí ubytování v řadě pěkných a moderních hotelů a apartmánů. Pobřeží okolo Mandre je lemováno krásnou písčito-oblázkovou pláží, která byla dokonce vyznamenána Modrou vlajkou kvality, která zaručuje úžasně čisté moře. Pláž má pozvolný vstup do moře, je tak bezpečná i pro malé děti a neplavce.

Pobřeží se v těchto místech táhne v délce 3 kilometrů a najdete na něm ještě další menší oblázkové a kamenité pláže. Oblíbená je rovněž písečná pláž Čista Plaža nacházející se asi 8 km od Mandre. Na své si v letovisku přijdou milovníci relaxace, tak i aktivnější jedinci věnující se třeba rybaření nebo potápění. Dále se zde nabízí možnost zapůjčení horských kol pro výlety do okolí.

V centru městečka jsou obchody s nejrůznějším zbožím, směnárna, ale také kavárny a restaurace lákající k ochutnávkám tradičních pokrmů. Výhodou Mandre je fakt, že ceny jídel v restauracích jsou podstatně nižší, než v jiných částech Chorvatska. V městečku v současnosti žije okolo 720 stálých obyvatel a většina z nich se živí prací v cestovním ruchu. Vedou místní restaurace, vlastní obchůdky se suvenýry, ubytovací kapacity nebo půjčovny lodí.

Starší obyvatelstvo se však stále věnuje tradičnímu zemědělství a chovu ovcí na produkci kvalitního ovčího sýru. Gurmáni vědí, že právě Pažský ovčí sýr je tím nejlepším v celém Chorvatsku. Podává se nebo s pršutem, olivami a teplým domácím chlebem. Vše se zapije kvalitním bílým nebo červeným vínem, záleží na chuti. Široko daleko je také známé zdejší jehněčí maso, které má jedinečnou chuť. Zemědělství je zaměřeno na pěstování vinné révy, oliv, fíků a zeleniny. Okolní krajina je porostlá řadou léčivých voňavých bylin, jako je šalvěj, pryšec, drakovec nebo smil, který se používá jako koření do polévek, dušeného masa, zeleniny a rýžových jídel.

Asi 10 kilometrů od Mandre se nachází letovisko Novalja, které oplývá bohatým kulturním a zábavním zázemím. Výlet do tohoto střediska se tak jistě vyplatí. Podniknout můžete také lodní výlet na nedaleký ostrov Maun.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA