Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Novalja

Novalja - informace o letovisku

Novalja, velká zemědělská a rybářská obec a přístav ve stejnojmenné zátoce na jihozápadním pobřeží ostrova Pag, je druhým největším městem na ostrově. Díky krásným plážím žije výhradně z turistického ruchu. V centru města si zaslouží pozornost fragmenty raně křesťanské baziliky a předrománského kostela z 9. až 10. století. Nedávno zřízená trajektová linka z Novalje do Prizny spojuje ostrov s pevninou.

Novalja je také nazývána chorvatskou Ibizou. Diskotéky na pláži, bary otevřené 24 hodin denně a spousta dalších možností zábavy - to je to čím Novalja láká mladé lidi z celé Evropy. Nechybí zde ani promenáda, tržnice, kavárny, cukrárny, obchody a směnárny. Nejznámějšími místními specialitami jsou pažský sýr a jehněčí maso, které najdete na jídelníčku mnohých restaurací.

V okolí Novalji se nacházejí borovicové lesy a velmi krásné oblázkové i písečné pláže – Zrče s možností sportovního vyžití a zábavy, tenisovými kurty, půjčovnou vodních skútrů a šlapadel a novou plošinou pro výcvik vodního lyžování, Caska s písčitooblázkovou pláží, Stará Novalja s písečnou pláží vhodnou i pro nejmenší děti, Straško s kempem a Čista plaža s dlouhou písečnou pláží. Poněkud vzdálenější pláž Sveti duh z oblázků a písku je částečně vyhrazena naturistům (9 km jihovýchodně, v Pašském zálivu).

Den 13. červen – svátek Sv. Antona, který se zároveň slaví jako Den města Novalje, je považován za počátek Novaljského kulturního léta, v jehož rámci jsou organizovány četné kulturně-umělecké a zábavní akce.

Novalja má dlouhou a bohatou minulost, o čemž svědčí četné pozůstatky antických staveb. Raritou obce je starý římský podzemní vodovod, kterému se tu místně říká Talijanova buža (Italova díra). Římané jej vytesali ve skále v 1. stol. n. l. Byl dlouhý 1042 m o průměru asi 60 cm. Má 9 nadzemních otvorů (tzv. větráky), ten nejvýše položený je 44 m nad zemí. Vodovod zásoboval pitnou vodou obec a voda z něj sloužila i všem řemeslníkům v obci; používalo se jí i k zásobování lodí vodou. Dnes je turistickou zajímavostí a může se vidět v délce 150 m. Přístup je z Městského muzea (Gradski muzej, ul. Kralja Zvonimira).

Tipy na výlety

Díky geografické poloze Novalje je nabídka výletních programů široká. Od jednodenních výletů lodí na ostrovy Rab, Lošinj, Silba a Olib, po návštěvu města Zadaru i národních parků Kornati, Krka, Plitvická jezera, Paklenica a Severní Velebit.

NP Severní Velebit
Velebit je nejatraktivnějším cílem pro horolezce v Chorvatsku. Od Novalji je vzdálen pouhých 17 km. Disponuje spektrem přitažlivých nabídek (národní parky, přírodní rezervace, výhlídky na moře z ptačí perspektivy), dobře značenými horskými stezkami a vyhovujícími ubytovacími kapacitami.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA