Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biševo

Biševo - informace o ostrově

Ostrov Biševo se vynořuje z vod Jadranského moře jihozápadně od dalmatského ostrova Vis. Na ostrůvku se nachází asi 14 jeskyní, ale zcela mimořádným jevem je nádherná Modrá jeskyně. Je turisty vyhledávaná a známá kouzelnou hrou barev a světelných efektů, jež způsobují sluneční paprsky, které pronikají do jeskyně otvorem pod vodou. Nejúžasnější světelné podmínky pro pozorování se odehrávají mezi 10 a 12 hodinou.

Další výjimečnou zajímavostí je i zdejší 160 metrů dlouhá Medvidina jeskyně, která v minulosti bývala útočištěm tuleňů středomořských také zvaných medvědích, kteří jsou dnes téměř na pokraji vyhynutí. Jeskyně je sice z moře přístupná docela širokým otvorem, ale prostor se pozvolna zmenšuje. Zvláštní jeskyně je navštěvována a dnes louží jako úkryt před nepohodou rybářům i turistům.

Původními obyvateli ostrova byli údajně benediktinští mniši, kteří se tu usadili už někdy v 9. století.  Na území ostrova Biševo postavili kolem roku 1000 po Kristu klášter, který statečně odolával nájezdu pirátů a Saracénů téměř 200 let. Pozůstatky kláštera a ruiny přilehlého kostela z 12. století se dochovaly do dnešních dnů.

Ostrov dnes vyhledávají také s oblibou milovníci vodních sportů a sportovní rybáři. Nabízejí se tu skvělé podmínky pro koupání u malých pláží, které se na několika místech ostrova objevují, dokonce i písečné.

Na ostrov Biševo můžete podniknout výlet lodí z ostrova Vis – z městečka Komiža. Výlety se sem podnikají také ze Splitu, Starého Gradu nebo Hvaru. V zátoce Mezuporat návštěvníci z lodi přestupují do menších člunů, aby si mohli úžasné jeskyně prohlédnout.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA