Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drvenik Mali

Drvenik Mali - informace o ostrově

Ve Střední Dalmácii se ve vodách Jadranu rozkládá malinkatý, ale zato nesmírně krásný ostrůvek jménem Drvenik Mali. Oplývá bujnou středomořskou vegetací, je obklopen křišťálově čistým mořem a lemován malebnými plážemi. Je ideální destinací pro všechny, kdo touží po odpočinku uprostřed nedotčené přírody.

Na ostrůvku o rozloze 3, 3 km2, kterému se někdy říká také Ploča, žije v současnosti okolo 56 stálých obyvatel. Sousedí s o něco větším ostrovem Drvenik Veli. Povrch ostrova je mírně zvlněný, nejvyšší bod Glavica dosahuje výšky 79 metrů nad mořem. Pobřeží je na všech světových stranách velmi členité, skalnaté úseky střídají překrásné písečné pláže. Ostrůvek je lemován četnými zátokami, z nichž nejznámější je Vela Rina s vyhledávanou pláží, Mala Rina, Borak a Garbine.

Obyvatelé ostrova se živí zemědělství, především pěstování oliv. Na Drveniku Mali se nachází 5 malých osad, které však spadají pod jednu obec, která se nazývá jak jinak než Drvenik Mali. Lidé, kteří zde žijí, nabízí turistům možnost ubytování v soukromí. Vody v okolí ostrova jsou ideální pro provozování vodních sportů i sportovního rybolovu. U ostrůvku Drvenik Mali rádi kotví jachtaři, hloubka moře v zátoce Vela Rina dosahuje totiž 4 metrů. Jelikož je přístaviště vystavené severozápadním větrům, je třeba dávat pozor a neuvazovat lodě u severní strany přístavního mola.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA