Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čiovo

Čiovo - informace o ostrově

Ostrov Čiovo nacházející se ve Střední Dalmácii je spojen s městem Trogir pohyblivým mostem. Na ostrov se dostanete z promenády u Trogirského průlivu. Od pevniny na východě u mysu Marjan je Čiovo vzdáleno asi 2 km. Na západní straně ostrova se nachází záliv Saldun a na východní straně se rozkládá široký Kaštelanský záliv.

Poloha ostrova, který je situován přímo v srdci Dalmácie, z něj činí optimální výchozí bod pro odhalování úžasného kulturního dědictví a přírodních krás Dalmácie. Ostrov Čiovo, který tvoří svým způsobem prodloužení města Trogiru, nabízí skvělé možnosti nejen pro odpočinek, rekreaci a koupání, ale také řadu historických památek.

Krásný ostrov je oblíbený díky zdejším nádherným plážím, mírnému podnebí, středomořské vegetaci, pobřežím porostlým lesíky a řadou malých osad. Čiovo je populární mezi turisty také díky dobrým ubytovacím podmínkám. Na ostrově se nachází řada velmi klidných malých zátok s drobnými oblázky. Pro sportovní a podmořský rybolov jsou výborné podmínky v oblasti jihozápadního pobřeží ostrova, kde se také nacházejí i menší ostrůvky Sveta Fumija, Kraljevac a Galerija. Hezké koupání poskytuje východní pobřeží ostrova v zátoce Supetarska.

Ostrov byl obydlen už v prehistorii – staří Římané ho pojmenovali Boa (Bua, Bavo). V minulosti byl ostrov využíván právě Římany jako místo pro vyhnanství nežádoucích osob. V průběhu 15. a 16. století na ostrově nacházelo obyvatelstvo z blízkého okolí útočiště při útěku před Turky. V pozdějších dobách vzniklo několik klášterů. K nejstarším patří dominikánský klášter sv. Kříže založený v 15. století, který se nachází na východní straně ostrova. Zajímavostí kostela je severní zeď, která byla vybudovaná jako opevnění pro lepší obranu. Kostel ukrývá cenné malířské dědictví ze 17. století. Úplně nejstarší však bude asi františkánský klášter sv. Antonína na hoře Drid.

Ve východní části ostrova Čiovo se nachází také významné poutní místo, jímž je kostel Panny Marie vybudovaný roku 1546 ve skalách, s pozůstatky poustevny. Další kostelíky najdou návštěvníci ve většině ostrovních obcí. Za pozornost turistů určitě stojí kostelík sv. Maura v Žednu nebo také trosky kostelíka sv. Eufemie, které stojí při západním konci ostrova.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA