Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barban - informace o letovisku

Barban je starobylá vesnice akropolního typu, která se nalézá v istrijském vnitrozemí nedaleko města Pula. Osada starobylého vzhledu ležící v nadmořské výšce 219 metrů je atraktivním výletním místem a cílem milovníků kulturně-historického dědictví.

Barban je známý především díky svým památkám, ale také kvůli jedinečnému představení rytířské hry „Trka na prstenac“ – Závod o kroužek. Kořeny historického rytířského turnaje sahají až do roku 1696. Jedná se o závod jezdců na koni, jejichž úkolem je v trysku navléci na dřevec zavěšený kroužek. V roce 1970 bylo rytířské klání o prsten obnoveno a této každoroční tradiční slavnosti se účastní kopiníci na koních.  Istrijská rytířská hra si získává stále větší věhlas a počet návštěvníků. V srpnu se v Barbanu koná i populární národopisná přehlídka.

Barban vyrostl na troskách středověkého hradiště pocházejícího z období kolem roku 740. V pozdním středověku byl Barban svobodné královské město. V roce 1334 se ocitl pod nadvládou hrabství Pazin a v letech 1420 až 1797 patřil k benátským državám. Majitelé velmi starého sídla se v průběhu staletí často střídali. V 16. století je od Benátské republiky koupila šlechtická rodina Loredanů. Kromě zámku přestavěného na starších základech tu Loredanové postavili též Velkou a Malou bránu.

Ve městě dodnes uvidí milovníci historické architektury části středověkých hradeb, do nichž bylo včleněno několik renesančních budov. V Barbanu se nachází několik zachovalých budov z období baroka a gotiky s freskami z 15. století, věžemi a zvonicemi.

Na náměstí stojí kostel sv. Mikuláše, který se pyšní pěti mramorovými gotickými oltáři a mnoha benátskými obrazy. Obrazy pocházejí z 16. až 18. století a autorství jednoho z nich se přisuzuje italskému umělci Padovaninovi.

Na stejném náměstí, na které se vchází Velkou bránou pocházející z roku 1718, se nalézá Loredanský palác postavený roku 1606. Směrem k Malé bráně se nachází radnice s lodžií a zvonicí z roku 1555. Před Velkou bránou stojí za pozornost ještě kostel sv. Antonína s nádhernými freskami z 15. století.

Ubytování v Barbanu najdou cestovatelé v soukromí a apartmánech domů místních obyvatel, kterých zde žije asi 250. Ze sportů se zde provozuje jízda na koni a oblíbený je také lovný turismus, protože v okolních lesích a v údolí řeky Raša žije hojnost ptactva a divoké zvěře. Úrodná istrijská půda ve vnitrozemí poloostrova a mírné středozemní podnebí umožňují pěstování kvalitního ovoce a zeleniny.

Barban

Barban

Na jihovýchodě Istrijského poloostrova se rozkládá malebné městečko Barban, které je centrem Barbanské riviéry táhnoucí se podél dlouhého klikatého zálivu. Samotné městečko však neleží přímo na pobřeží, ale pár kilometrů směrem do vnitrozemí. Na pláž u moře se tak dostanete autem nebo delší procházkou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA