Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Opatija - informace o letovisku

Na severovýchodním pobřeží Istrijského poloostrova se v Kvarnerském zálivu nachází jedno z nejstarších a nejluxusnějších rekreačních středisek v celém Chorvatsku – Opatija. Jde o město s nejdelší turistickou tradicí na Jadranu, první návštěvníci sem zavítali již v roce 1845, a proto bývá Opatija někdy nazývána „první dámou chorvatského cestovního ruchu“.

Opatija je významnými přímořskými lázněmi a také centrem tzv. Opatijské riviéry táhnoucí se v délce 25 kilometrů podél istrijského pobřeží. Pojmenovaná byla podle benediktinského kláštera, který zde byl vystavěn ve 14. století. Na jeho místě vyrostl později kostel sv. Jakuba. V době Rakouska-Uherska se zde začal rozvíjet turistický ruch. V roce 1845 si tady nechal rijecký šlechtic Iginio Scarpa postavit velkolepou vilu Angiolinu, která se následně stala prvním opatijským hotelem. O několik let později se zde usadila císařovna Marie Anna a přes zimní měsíce ve městě pobýval dokonce i císař František Josef I.

V Opatiji tak v 19. a na počátku 20. století vznikaly četné vily, letohrádky, paláce, hotely a sanatoria. V roce 1883 byl vystavěn další významný hotel s názvem Quarnero a po něm následovaly další a další. Za pár let se Opatija proměnila v lázeňské městečko se vším všudy a roku 1899 dokonce získala statut přímořských klimatických lázní. Na přelomu 19. a 20. století již byla vyhledávaným módním letoviskem, které navštěvovali panovníci a celebrity tehdejší doby. První a druhá světová válka rozvoj města poněkud utlumily, dalšího vzestupu se Opatija dočkala až ve druhé polovině 20. století.

Také dnes přitahuje Opatija návštěvníky z nejrůznějších koutů Evropy. Má totiž rozhodně co nabídnout, kromě svých lázeňských tradic a nádherné architektury, se může pochlubit nedotčenou okolní přírodou, mírným podnebím, rozlehlými parky a oblíbenou pobřežní promenádou. Při procházkách jste obklopeni středomořskou zelení, na každém kroku narazíte na palmy, vavříny, jedlé kaštany nebo agáve. Samozřejmostí je také koupání v průzračně čistých vodách Jaderského moře a lenošení na oblázkových plážích. V Opatiji se navíc nachází čtyři městská koupaliště s navezeným pískem. Provozovat zde můžete nejrůznější vodní sporty, oblíbený je zejména jachting a surfing. Před nepříznivými vlivy počasí chrání město pohoří Učka, na jehož úpatí třináctitisícová Opatija vyrostla.

Pokud také patříte mezi ty, kdo zavítají do Opatije hlavně kvůli léčebným procedurám a aby dopřáli svému tělu trochu odpočinku od stresu a každodenních starostí, budete jistě spokojeni. Zdejší hotelová a wellness centra poskytují kvalitní služby a můžete si v nich dopřát všemožné léčebné i relaxační procedury. Návštěvníci Opatije si mohou užívat také bohatého společenského života. Pravidelně se zde konají různé festivaly, koncerty, výstavy, divadelní představení či kongresy. Nachází se tady také řada kulturních i sportovních zařízení, v nabídce jsou i pestré možnosti zábavy. Za návštěvu stojí taneční kluby, bary, noční podniky se zajímavými představeními, kasina i restaurace nabízející tradiční pokrmy.

Ubytovat se v Opatiji můžete jak v luxusních hotelích, jako je například Palace Bellevue nebo Grand Hotel Adriatic, ale jejich návštěva je dost nákladná. Pokud máte hlouběji do kapsy, nabízí se i řada levnějších hotelů, apartmánů nebo třeba ubytování v soukromí. Většina elitních hotelů má k dispozici vlastní soukromou pláž. Z Opatije se můžete až do 13 kilometrů vzdáleného Lovranu dostat po promenádě pojmenované po císaři Františku Josefovi I. Rádi sem chodí relaxovat nejen turisté, ale také místní obyvatelé, promenáda je navíc plná sportovních a zábavních středisek, ale najdete zde také četná kulturní zařízení a restaurace.

Císařská Opatija

Císařská Opatija

Opatija rozkládající se na severovýchodním pobřeží poloostrova Istrie je jedním z nejstarších a nejluxusnějších rekreačních středisek v Chorvatsku. Má ideální polohu v Kvarnerském zálivu a je také centrem Opatijské riviéry táhnoucí se podél pobřeží v délce 25 kilometrů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA