Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Medveja - informace o letovisku

Příjemné letovisko Medveja, které se nachází na území Opatijské riviéry u Kvarnerského zálivu, je ideálním místem pro milovníky klidu a nedotčené přírody. Nevelká obec leží v malebné široké zátoce asi 2 km jižně od Lovranu. Opatijská riviéra dlouhá 43 km je tvořena překrásnou přírodou, starými rakousko-uherskými domy, parky, promenádami kolem moře a plážemi.

Medveja nemá velká střediska sportu a zábavy. Přímo v Medveje je taneční terasa, větší možnosti zábavy jsou až v Lovranu či Opatiji.  Medveja nabízí ubytování v hotelu a ve velmi oblíbeném kempu, který leží v travnatém terénu, částečně zalesněném, v bezprostřední blízkosti pláže. Součástí kempu jsou i bungalovy. V širokém okolí této přímořské oblasti má právě Medveja jednu z nejkrásnějších pláží. Dlouhá pláž z drobných oblázků a kamínků má pozvolný přístup do moře. Nadšení sportovci se v Medveji mohou věnovat potápění, stolnímu tenisu, minigolfu a cyklistice.

Kvarnerský region je neobyčejně pestrý florou a faunou. Má bohaté kulturně-historické dědictví a turisticky je jedním z nejstarších. Kvůli příjemnému středomořskému klimatu, zde rakousko-uherští šlechtici dali stavět již v 19. století překrásné vily, kde trávili svou dovolenou. Opatijské vily jsou postaveny ve slohu, z nichž je cítit dědictví životního stylu šlechty z doby císařovny Sisi. Dnes jsou tyto výstavní vily přestavěny na hotely, které lemují proslulou optijskou promenádu „lungo mare“ v délce 12 km podél moře.

Riviéra Opatija poskytuje široké spektrum zábavy pro všechny generace. Svým návštěvníkům nabízí velký výběr nočních klubů u moře. Večeři v klidnější atmosféře strávíte v některé z exkluzivních restaurací s bohatou nabídkou mořských specialit. Některé z nejznámějších restaurací se nacházejí v opatijském přístavu nebo ve Voloskom, malé osadě s dlouhou rybářskou tradicí.

K navštívení je dobrým tipem nautické centrum Ičiči nebo turistické středisko Lovran. Moščenička Draga uchvátí své návštěvníky nádhernou dvoukilometrovou oblázkovou pláží. V průběhu dovolené v letovisku Medveja na Opatijské riviéře nezapomeňte navštívit pohoří Učka, které nabízí turistům překrásné panorama. Z jeho vyhlídkových míst je vidět Istrie, Kvarnerské ostrovy, Gorski Kotar a vrcholky italských Alp. Přírodní park Učka nabízí široké spektrum rekreačních aktivit od příjemných procházek až k alpinismu a skokům s padákem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA