Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ika - informace o letovisku

Menší letovisko Ika je součástí Opatijské riviéry, které se nachází poblíž známého lázeňského města Opatija (5 km) a menšího Lovranu (2 km) v severní části Kvarnerského zálivu. Severní část oblasti je zaměřena na klientelu, která miluje procházky po přímořské promenádě tzv. lungo mare a vycházky do svahů pohoří Učka. Milovníky přírodních krás lákají také zdejší lesy kaštanovníků a vavřínu, plné voňavé myrty, rozmarýnu a šalvěje, nádherné lázeňské parky a také promenády po lázeňských bulvárech s večerními koncerty.

Pláž se skalnatými plošinami a možností rybaření se nachází necelý kilometr od letoviska. Poklidné středisko Ika má na dosah všechny možnosti zábavních a sportovních aktivit. Krytý bazén je vzdálen necelé 2 km v hotelu Excelsior. Přístav jachet, půjčovna člunů, vodní skútry a šlapadla jsou k dispozici v 2 km vzdáleném Ičiči. K procházkám je vhodná 12 km dlouhá pobřežní promenáda z Volokovska přes Opatiji až do Lovranu.

V této části Kvarneru najdou návštěvníci pestrou nabídku kultury a zábavy. Rekreanti určitě ocení kulturní představení v rámci Letní scény v Opatiji. Velkou oblibu si také získala například lidová slavnost v Lovranu zvaná Marunada. Je to slavnost sběru jedlých kaštanů, které zejména v okolí Lovranu rostou ve velkém množství. Během slavnosti se ochutnávají místní sladkosti z jedlých kaštanů, jejichž výběr je vskutku bohatý. Další zábavní a kulturní program vrcholí reprezentačním plesem v nejlepším hotelu Lovranu. Akcí i sportovních podniků se zde pořádá velké množství, návštěvníci se určitě nudit nebudou.

Výletní možnosti 

Hromadné autobusové zájezdy a soukromí autoturisté mohou využít poměrně dobrou silnici, která odbočuje z Jadranské magistrály u letoviska Ika, která mnoha serpentinami zdolává horský masív Učky do průsmyku Poklon. Odtud vede dál jen vozová cesta, která se za osadou Peruč dostává pod hřebenovou část a dále pokračuje až k nejvyšší hoře Vojak (1 396 m). Od závěru cesty vede k vrcholku a k rozhledně jen turistická stezka.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA