Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Medulin - informace o letovisku

Na jihu Istrijského poloostrova se v blízkosti Puly rozkládá asi dvoutisícové městečko Medulin, které je považováno za jedno z největších turistických center v této části Chorvatska. Jeho historie sahá až daleko do antiky, tehdy zde stávala osada Mutila, kterou pro možnosti odpočinku a relaxace navštěvovali již staří Římané.

Římané si zde již tehdy nechávali stavět vilky a letohrádky. Z historických staveb se do dnešních dní dochoval kostel sv. Anežky založený v 15. století. Z období antiky pochází pozůstatky venkovské usedlosti roztroušené na poloostrově Vižula. V zálivu Bijeca jsou k vidění ještě trosky předrománského kostelíka.

Medulin se rozkládá u členitého a poměrně mělkého Medulinského zálivu, mezi poloostrovy Kamenjak a Marlera. Velkou předností Medulinu jsou krásné, až dva kilometry dlouhé písečné pláže lemované borovým lesem. Vyhlášené pláže se táhnou nejen v okolí města, ale také na přilehlých zalesněných ostrůvcích. Díky skvělým přírodním podmínkám si Medulin oblíbily také rodiny s dětmi.

Rádi sem však přijíždí i aktivně zaměření jedinci nebo sportovní kluby. Kromě opalování na pláži se totiž nabízí řada vodních sportů, jako je vodní lyžování, surfování, potápění a další. Věnovat se můžete také sportovnímu rybolovu, ve zdejších vodách se loví langusty. Pokud dáváte přednost sportům na souši, můžete si zahrát nejrůznější míčové sporty, ale také tenis, kuželky či minigolf. Je zde dostatek nejrůznějšího sportovního vybavení i četná hřiště, včetně fotbalových. Odvážní jedinci mohou vyzkoušet paragliding. Jestliže byste se chtěli vydat na průzkum okolí, stačí si půjčit kolo, moped, motorový nebo obyčejný člun. Podmínky pro sportovní vyžití jsou v Medulinu opravdu vynikající.

Medulin nabízí ubytování v nejrůznějších zařízeních, jako jsou hotely, penziony i kempy. Kdo má zájem, může využít také možnost ubytování v soukromí. Ubytovací kapacita letoviska je více než 17 tisíc lůžek. Velmi oblíbený je například kemp, který se rozrostl na přilehlém zalesněném ostrůvku Kašteja. Co se týče jídla, tak ani po téhle stránce nebudou návštěvníci Medulinu strádat. Rozmanitá gastronomická nabídka potěší nejednoho gurmána. V centru letoviska naleznete nejen vyhlášené rybí restaurace, ale také klasické „konoby“ i pizzerie. Pestrou noční zábavu zajišťují bary, diskotéky a nejrůznější zábavní podniky.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA