Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mošcénička Draga - informace o letovisku

Městečko Mošćenička Draga se nalézá v Rijeckém zálivu na východním pobřeží poloostrova Istrije. Turistické středisko leží na pobřeží necelých 20 km od Opatije, v chráněné poloze na úpatí masivu Učka. Celé městečko je zaplaveno bohatým rostlinstvem, které roste v zahradách a na horských stráních. Místní historickou památkou je kaplička sv. Petra.

Mošćenička Draga vyrostla v oblasti známé svým mírným podnebím, které je vhodné k léčebnému a lázeňskému turizmu. Toto letovisko je také oblíbeným cílem dovolené rodin s dětmi.  Zdejší dvoukilometrová oblázková pláž je považována za jednu z nejkrásnějších na celém jadranském pobřeží. Koupat se sem jezdí i obyvatelé okolních přímořských letovisek. Je ideální ke koupání a hru i těch nejmenších hostů. Další malé příjemné pláže rovněž s drobnými oblázky jsou v malých zátokách. Na některých místech jsou mělčiny pro děti a neplavce.

Zdejší moře je ideální pro příznivce vodních sportů, jako je jachting nebo surfing, je zde potápěčský klub. Na pláži a v samotném letovisku mají turisté možnost výběru z řady sportovně-rekreačních aktivit. Jde především o možnost potápění a podmořského rybolovu, vodního lyžování, ale také možnost zahrát si tenis nebo minigolf, případně se věnovat cyklistice. Letovisko Mošćenička Draga lze doporučit také milovníkům aktivní dovolené a horské turistiky či horolezectví.

Turisté se mohou ubytovat v několika hotelech, kempu nebo v soukromí. Konají se tu koncerty, festivaly a jiné zábavní akce, které jsou pro návštěvníky atraktivním lákadlem. Zábavu poskytují mnohé restaurace a bary, kde se večer konají koncerty a jiné kulturní akce.

Nedaleko turistického střediska Mošćenička Draga je dokonale vybavený autokempink. Spojení letoviska Mošćenička Draga s okolními turistickými středisky Lovran, Opatija a Rijeka, je velmi dobré. V Mošćenička Draga je také přístav, ale při zakotvení lodi v tomto přístavu je nutno věnovat pozornost větrům, kterým jsou kotviště vystavena.

Ve svahu Učky o necelých 200 m výše se nachází vesnička Mošcénice, ke které vede od moře schodiště asi s osmi sty schody. Obtížně přístupná osada, kterou na návrší založili Liburnové, si uchovala svůj původní ráz. Její obytné domy vytvářely v minulosti jakousi hradbu proti případným útočníkům. Mezi nimi se nachází romantická spleť uliček a schodišť.

Na hlavním náměstí stojí středověký kostel sv. Ondřeje, který byl v 17. století zbarokizován. Interiér kostela ukrývá několik soch od padovského sochaře Jacopa Contieriho, které zdobí nádherný chór z 16. století.  Milovníci historie zde najdou několik dalších kostelíků a lodžii ze 17. století. Místní národopisné muzeum opatruje kromě rozmanitých předmětů například velký starý lis na olivový olej.

Pěší cestou lze dojít velmi pěknou krajinou do obce Učka (995 m n. m.) přes místa Vojvodiće, Detane a Trebišća. Z osady Učka lze pokračovat na Vojak (1401 m), což je nejvyšší vrchol masivu Učka. Je to úžasná, ale vzhledem k velkému převýšení dosti náročná túra.

K vycházkám do blízkého okolí se nabízí letovisko Medveja vzdálené asi 4 km a také Lovran, který leží jen 2 km severně od střediska. Také je možné odtud podniknout výlet do starobylého městečka Brseč – asi 22 km jižně od Mošcéničky Draga.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA