Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lovran - informace o letovisku

Lovran leží v severní části Kvarnerské riviéry na úpatí rozlehlého a vysokého pohoří Učka. Je součástí krásné Opatijské riviéry. Od města Opatija je vzdálen 5 km, od města Rijeka 17 km. Lovran byl po dlouhou dobu letoviskem rakousko-uherské elity. Zdejší čisté moře, lesy a stále zelené parky se stromy při pobřeží poskytují ideální přírodní prostředí pro cestovní ruch.

Osada se rozvinula kolem středověkého jádra pod zbytky původního opevnění. První zmínka o osadě s názvem Lauana pochází ze 7. století. V r. 1275 se město dostalo do vlastnictví Pažinu, následně princů z Gorice a Habsburků. K architektonickým památkám patří kostel sv. Juraj ze 14. století, který se nachází na náměstí.

Díky výborným klimatickým podmínkám, blízkosti hory Učky a vlivu moře, je Lovran vyhledávaným turistickým střediskem, které je vhodné pro dovolenou v každém ročním období. Bujná vegetace, promenáda přímo u moře známá jako lungomare a svahy kvakerského pohoří, umožňují návštěvníkům Lovranu požitek z nejrůznějších aktivit jako jsou procházky, horská turistika, jízda na kole, jogging, plachtění, plavání, potápění, kanoistika a rafting.

Pobřežní promenáda dlouhá 11 km spojuje Lovran, Opatiji a Volosko. Lovran je znám jako lázeňské a zdravotnické středisko s ortopedickou léčebnou. Nachází se zde dvě veřejné a několik hotelových pláží. Příznivé podnebí, ovlivněné horským hřebenem, který v zimě chrání město před studenými větry a během letního období zmírňuje vysoké teploty chladným vzduchem.

Ke koupání slouží veřejné (placené) koupaliště nebo vlastní pláže hotelů. Sportovními aktivitami jsou především vodní sporty jako jachting, vodní lyžování, potápění, podmořský rybolov, ale i tenis a cyklistika. Lovran poskytuje také množství možností pro kulturní a společenské vyžití. Během roku se zde koná několik festivalů a slavností, např. Marunadu - slavnost při ukončení sklizně kaštanů, či rybářské slavnosti. K tanci je večer připraveno množství diskoték, tanečních klubů a barů.

Zajímavosti 

Blízkost dokonce čtyř národních parků – Brijuni, Plitvická jezera, Paklenica a Risnjak, nedalekého ostrova Lošinj, v jehož části moře žije největší skupina delfínů, a ptačí rezervace na Cresu – to jsou jen některé z přírodních zvláštností této oblasti.

Přístav je vystaven větrům bóra a jugo a nedoporučuje se zde setrvávat dlouhou dobu. Malý prostor pro velké lodě se nachází na vnější straně přístavní hráze, protože je často obsazena rybářskými loděmi. Za špatného počasí je také nepříjemné setrvávat v přístavu v důsledku přílivu a odlivu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA