Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drače

Drače - informace o letovisku

Drače je rybářská osada s malým přístavem ležící na severní straně poloostrova Pelješac v širokém zálivu stejného jména. Přístav je bezpečným kotvištěm pro jachty menších rozměrů. Osada je proslulá zejména svým úspěšným chovem ústřic a slávek, které si zcela čerstvé mohou labužníci zakoupit na zdejším trhu s rybami. Skuteční milovníci dobrého jídla mohou tuto věhlasnou delikatesu ochutnat v některé ze zdejších restaurací.

Drače je atraktivní také pro příznivce potápění, především díky pozoruhodným rostlinným i živočišným druhům, které se nikde jinde než v této lokalitě nevyskytují. Pro půvabné turistické letovisko jsou typické pláže, které jsou kombinací přírodních oblázků s písečným dnem a betonových plat určených ke slunění s pozvolnými vstupy do nádherně čistého moře, které jsou vhodné i pro malé děti a neplavce. Pěkné koupání se nabízí také v blízkých zátokách Sutvid, Stinjivac, Brijesta a Blaževo. Návštěvníky hledající romantiku určitě nadchne ostrůvek Gospin Škoj.

V letovisku a okolních kouzelných zátokách vyrostla v poslední době řada soukromých penzionů s nabídkou ubytování v pokojích a apartmánech. Veškeré potřebné služby poskytne cestovatelům blízká vesnice Janjina. Letovisko spadající do Dubrovnicko-neretavské župy zaručí svým návštěvníkům, že zde prožijí poklidnou rodinnou dovolenou. Osada má výborné spojení s pevninou, a tak umožňuje turistům spoustu výletů do nádherného okolí.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA