Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mali Ston

Mali Ston - informace o letovisku

Mali Ston je osada s malým přístavem na poloostrově Pelješac situovaná v zálivu stejného jména na svazích hory Bartolomija. V přístavu Mali Ston, který je chráněn před větrem, mohou kotvit menší plachetnice. Osada ležící asi 1 km na severovýchod od Stonu je vlastně součástí tohoto města. Městečko Mali Ston má se svým větším sousedem společné dějiny a propojený pevnostní systém, který měl sloužit k ochraně zdejších salin.

Asi 150 místních obyvatel se věnuje zemědělství, rybářství a pěstování mušlí a ústřic, zejména v zátoce Bistrina a v Malostonském zálivu. Zdejší ústřice jsou vyhlášené jako jedny z nejlepších na celém světě. V blízkém okolí je těžena mořská sůl pomocí starých metod, a tak je její kvalita rovněž vyhlášena jako jedna z nejlepších na světě.

Osada Mali Ston byla založena v roce 1334 obyvateli Dubrovníku. Mali Ston je kolem dokola chráněn hradbami ve tvaru pravoúhelníků. Počátek stavby pevnosti, která později dostala název Koruna, se datuje do roku 1447. Pevnost má mimo jiné dvě zbrojnice a opevněné skladiště soli. Od pevnosti se směrem ke Stonu rozkládá Velká zeď, jejíž část dosahuje až k tvrzi Pozvizd na vrcholu kopce stejného jména. Z tvrze se otevírá nádherný výhled do širokého okolí a úchvatná podívaná na hornatý ostrov Korčula.

Mali Ston je příjemným městečkem a se svým hezkým okolím je vhodný pro dovolenou rodinného typu. V osadě se nachází několik restaurací, které lze právem zařadit k nejlepším na celém území jaderského pobřeží. V někdejším Domě kapitána (Kapetanova kuća) najdou návštěvníci jednu z oněch vynikajících restaurací. Ve středu malebného městečka stojí několikrát přestavovaný kostel pocházející ze 14. století. Jeden z kostelních zvonů byl odlit v Dubrovníku. Z dalších památek stojí za povšimnutí budova arzenálu v přístavu.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA