Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lovište

Lovište - informace o letovisku

Lovište je rybářská a zemědělská osada situovaná na jižním pobřeží zátoky Luka na samém konci severozápadní části poloostrova Pelješac. V blízkosti Lovište se nachází spousta menších zátok – Pržna, Česminova, Križica, Rasoha, Bezdija s řadou hezkých oblázkových pláží.

Další pěkné možnosti koupání se nabízejí západně od Lovište na skalnatém pobřeží s malými plážemi. Pro vodní sporty jako je jachting, potápění či vodní lyže jsou tu velmi dobré podmínky. V místě je možné si zapůjčit jízdní kolo nebo šlapadla. V severozápadní části zátoky Luka leží vesnička Mirca. Zátoka Mirca s nádhernou pláží a proslulým bílým písečným dnem poskytuje báječné koupání.

V zátoce se nachází jeden z největších přírodních přístavů na Jadranu. Díky vlastní rybářské flotile je tu stále široká a vynikající nabídka čerstvých ryb a darů moře. Rybáři se zaměřují zejména na lov hlavonožců a langust. Zdejší restaurace mají v nabídce nepřeberné množství vynikajících rybích specialit, které stojí zato ochutnat. Na pobřeží se nalézá řada menších obchůdků lákajících na čerstvé ovoce či zeleninu, a mnoho dalších krámků se suvenýry.

O osadě se nedochovaly a nejsou dostupné žádné písemné zdroje o historii obce. Před současnými obyvateli zde pobývali strážci, kteří na vrcholu zapalovali oheň jako znamení pro námořníky. Podél osady se táhne velká pláž, kolem níž se rozkládá řada zahrad plných ovoce a zeleniny. V Lovišti se nachází také největší chorvatské zařízení na sušení fíků a svatojánského chleba.

Velmi příjemné letovisko Lovište ležící v ekologicky čisté zóně poskytuje dobré vyhlídky pro výběr skvělé dovolené. Je to poklidné letovisko, které uvítají především rodiny s dětmi. Je skutečně místem pro ty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou mimo velká a rušná turistická letoviska.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA