Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Podobuče

Podobuče - informace o letovisku

Rybářská a vinařská vesnička Podobuče, která byla založena před více než 500 lety, je mnohými považována za jedno z nejkrásnějších míst poloostrova Pelješac. Při procházkách jejími starými uličkami na vás dýchne atmosféra časů dávno minulých. Podobuče zaručuje prožití idylické dovolené v romantické zátoce lemované krásnou pláží. 

Podobuče leží asi 10 kilometrů jihovýchodně od populárního letoviska Orebič na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac. Domky s červenými střechami jsou roztroušeny mezi vinicemi a lemují i hezkou oblázkovou pláž. Pláž v Podobuče má pozvolné svažování do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Pobřeží je zde omýváno průzračně čistým Jaderským mořem, které láká k nejrůznějším vodním sportům, jako je jachting, windsurfing a potápění.

Do těchto míst ještě nezasáhla masová turistika, proto zde vše působí klidným a pohodovým dojmem. Stres a shon jsou pro místní obyvatelé neznámými pojmy. O ubytování návštěvníků se starají četné penziony, apartmány a studia, které byly vystavěny buď přímo na pobřeží, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Žádné obří hotelové komplexy zde nečekejte. Nechybí ani restaurace lákající k ochutnávce nejrůzněji upravovaných mořských ryb nebo jiných darů moře.

Pokud zatoužíte po poznání blízkého okolí, můžete se vypravit do 10 km vzdáleného Orebiče, kde najdete krásnou písečnou pláž Trstenica. Orebič je oproti Podobuče rušnější turistické letovisko, kde kromě obchodů a restaurací najdete také poštu, banky, směnárny a zdravotní středisko. Také v Orebiči na vás čekají velmi dobré podmínky pro nejrůznější vodní sporty. Této části pobřeží dominuje hora Sveti Jura dosahující 961 metrů nad mořem, která je vyhledávaným cílem pěších turistů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA