Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Podobuče

Podobuče - informace o letovisku

Rybářská a vinařská vesnička Podobuče, která byla založena před více než 500 lety, je mnohými považována za jedno z nejkrásnějších míst poloostrova Pelješac. Při procházkách jejími starými uličkami na vás dýchne atmosféra časů dávno minulých. Podobuče zaručuje prožití idylické dovolené v romantické zátoce lemované krásnou pláží. 

Podobuče leží asi 10 kilometrů jihovýchodně od populárního letoviska Orebič na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac. Domky s červenými střechami jsou roztroušeny mezi vinicemi a lemují i hezkou oblázkovou pláž. Pláž v Podobuče má pozvolné svažování do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Pobřeží je zde omýváno průzračně čistým Jaderským mořem, které láká k nejrůznějším vodním sportům, jako je jachting, windsurfing a potápění.

Do těchto míst ještě nezasáhla masová turistika, proto zde vše působí klidným a pohodovým dojmem. Stres a shon jsou pro místní obyvatelé neznámými pojmy. O ubytování návštěvníků se starají četné penziony, apartmány a studia, které byly vystavěny buď přímo na pobřeží, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Žádné obří hotelové komplexy zde nečekejte. Nechybí ani restaurace lákající k ochutnávce nejrůzněji upravovaných mořských ryb nebo jiných darů moře.

Pokud zatoužíte po poznání blízkého okolí, můžete se vypravit do 10 km vzdáleného Orebiče, kde najdete krásnou písečnou pláž Trstenica. Orebič je oproti Podobuče rušnější turistické letovisko, kde kromě obchodů a restaurací najdete také poštu, banky, směnárny a zdravotní středisko. Také v Orebiči na vás čekají velmi dobré podmínky pro nejrůznější vodní sporty. Této části pobřeží dominuje hora Sveti Jura dosahující 961 metrů nad mořem, která je vyhledávaným cílem pěších turistů.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA