Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trpanj

Trpanj - informace o letovisku

Na severozápadním pobřeží jihodalmatského poloostrova Pelješac se rozkládá menší turistické letovisko Trpanj. Tato původně rybářská osada s přístavem, v níž žije okolo 660 obyvatel, leží u Neretvanského kanálu a s pevninským městem Ploče je spojena pravidelnou trajektovou linkou.

Obec byla vybudována v blízkosti pozůstatků římské venkovské usedlosti, ze které se podařily dochovat jen fragmenty v podobě částí mozaiky a zdí na hřbitově. Dnešní centrum Trpanje údajně pochází z období okolo roku 1500, kdy spadalo město pod nadvládu Dubrovníku. Dominantou Trpanje je dnes barokní kostel Panny Marie Karmelské ze 17. století vyzdobený hodnotným renesančním oltářem. Dalším významným svatostánkem je novorománský kostel z 20. století. V přístavu si můžete prohlédnout sochu Panny Marie Hvězdné, která je zde považována za ochránkyni rybářů a námořníků. Na kopci nad přístavem se tyčí zříceniny hradu rodu Kačićů z Omiše. V okolí Trpanje se nachází ještě množství malých kapliček.

Trpanj má výhodnou polohu, příjemné klima a díky četným pramenům také dostatek vláhy. Daří se zde proto vegetaci a pobřeží je lemováno borovými háji. V okolí boce se rozprostírají úrodná pole, na nichž se pěstuje ovoce, zelenina a vinná réva. Tato oblast je známá jedním z nejkvalitnějších dalmatských vín „dingač“. Místní obyvatelé se tak stále věnují zemědělství, ale také chovu ovcí, rybolovu a v posledních letech i neustále se rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu. Pobřeží je v těchto místech poměrně hustě poseto prázdninovými chatami a vilkami.

Návštěvníky sem lákají upravené oblázkové pláže obklopené bujnou vegetací, průzračně čisté moře a celkově příjemná a pohodová atmosféra. Hlavní pláž má pozvolný vstup do moře, čímž je vhodná i pro malé děti. Další menší pláže najdete v okolních menších zátokách, které poskytují také větší soukromí. V zálivu Luka můžete navštívit také hlavní městské koupaliště. Trpanj je vhodným místem pro provozování nejrůznějších vodních sportů, jako je jachting, windsurfing a jízda na vodních lyžích. Díky blízkosti ústí řeky Neretvy do Jaderského moře si Trpanj oblíbili také milovníci rybolovu. Přístaviště je chráněno dlouhou pobřežní hrází a zahnutým přístavním molem, kolem něhož je mělké moře. Ve středu mola přistávají trajekty.

Dále je v letovisku k dispozici fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou, tenis a volejbal. Ubytování je možné v hotelích nebo kempech a kdo má zájem, může využít také možnosti ubytování v soukromí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA