Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trstenik

Trstenik - informace o letovisku

Na jižním pobřeží poloostrova Pelješac se v malebné zátoce rozkládá přístavní městečko Trstenik, která se pyšní starobylými domy postavenými v tradičním středozemním slohu. Předností letoviska je krásná dlouhá oblázková pláž lemovaná borovicovým hájem a omývaná průzračně čistými vodami Jaderského moře.

Trstenik je ideálním místem pro všechny, kdo chtějí prožít klidnou rodinnou dovolenou. Dostanete se sem odbočkou z hlavní silnice protínající poloostrov Pelješac, která vede vysoko nad pobřežím. První osídlení oblasti je datováno do 1. tisíciletí před Kristem, kdy sem přišli Ilyrové. V současnosti ukrývá městečko řadu zajímavých historických památek. U hřbitovního kostela sv. Štěpána si můžete prohlédnout fragmenty římské venkovské usedlosti. Zajímavé jsou také ruiny kostelíka sv. Jiří pocházejícího z předrománského období. V Trsteniku můžete navštívit ještě i zříceniny paláce s reliéfem sv. Blažeje, v němž sídlil někdejší dubrovnický místodržící. Pokud byste se vydali na nedaleký kopec Sućurac, mohli byste si prohlédnout několik dochovaných středověkých náhrobků.

Návštěva Trsteniku tak díky množství památek potěší i zájemce o historii. Na své si přijdou také milovníci povalování na pláži i vyznavači vodních (surfing, jachting) a rekreačních sportů. Na plážích se můžete věnovat míčovým sportům nebo frisbee. Dále máte možnost si zapůjčit loďky nebo šlapadla. Letovisko je lemováno oblázkovou pláží s pozvolným svažováním do moře, která je tak vhodná i pro malé děti a neplavce. V její bezprostřední blízkosti je možné najít ještě několik dalších pěkných pláží. V městečku vyvěrá minerální pramen s vysokým obsahem hořčíku.

Trstenik je vyhlášeným centrem vinohradnictví a tak se není čemu divit, že se většina obyvatel i dnes živí zemědělstvím, především tedy pěstování vinné révy. Právě odtud pochází proslulé víno Dingač. Mnoho místních už však živí také rozvinutý turistický ruch i stále vydělávající rybolov. Uličky letoviska jsou lemovány řadou příjemných restaurací, kde můžete ochutnat některé z místních specialit, převážně tedy darů moře. Především ženy pak potěší nespočet malých obchůdků se suvenýry. V letní sezóně je z Trsteniku zajištěna pravidelná lodní doprava na nedaleký ostrov Mljet.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA