Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Viganj

Viganj - informace o letovisku

Letovisko Viganj na poloostrově Pelješaci je společně s Bolem na ostrově Brači jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací surfařů na Jadranu. Viganj poskytuje výborné podmínky pro surfaře, jachtaře i horolezce.

Viganj leží v západní části jižního břehu poloostrova Pelješac – známého díky pěstování a výrobě výtečného vína. U osady je přístaviště pro menší lodi. Letovisko Viganj je vhodným místem k prožití poklidné dovolené pro milovníky vodních sportů, zejména surfingu, protože zde vanou příznivé větry. Tyto větry způsobují pravidelné a dlouhé mořské vlny.

Místo bylo osídleno již v antickém období. Místní kostel Sv. Michala byl vybudován v gotickém stylu a v roce 1760 rozšířen. V roce 1671 zde byl rejdařem Markem Krsteljem založen dominikánský klášter s kostelem. Malý klášterní kostel je nad oltářem vyzdoben obrazem Blahoslavené Panny Marie, gotickou dřevořezbou madony s dítětem a bustou svatého.

Letovisko Viganj je obrácené k blahodárnému jihu. Je chráněno před severními větry kopcem svatého Ilji, který rádi navštěvují alpinisté a milovníci pěších túr. Výstup na Sv. Ilja a výhled z vrcholu je nezapomenutelný. Hosty letoviska Viganj přivítá příjemné, teplé podnebí, velká oblázková pláž a bujná vegetace. Zcela na konci Viganje se pod posledním domem obce nachází malá pláž, která je oblíbená naturisty. Další obdobná pláž se nachází za Viganjí pod votivním kostelíkem.

Nad Viganjí se stranou nacházejí osady Basina, Kovačevići, Kraljevića Selo, Podac a Dol. Na výběžku za Viganjí je možno ještě dnes nelézt dělostřelecké postavení rakouského námořnictva.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA