Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kučište

Kučište - informace o letovisku

Jihozápadní pobřeží poloostrova Pelješac zdobí malebná a poklidná turistická osada Kućište ukrytá pod úpatím hory sv. Ilija vysoké 961metrů nad mořem. Historie obce sahá do 16. století a může se pochlubit i dlouhou námořnickou tradicí. Panuje zde mírné podnebí a celá oblast je velmi slunečná, v průměru je zde 300 slunečných dní ročně.

Kućište leží asi 5 kilometrů západně od města Orebić, které je dobře dostupné pravidelnou autobusovou linkou. Naproti místního přístavu se nachází ostrov Korčula se stejnojmenným hlavním městem. Dominantou obce je krásný barokní kostel sv. Trojice postavený místními staviteli roku 1752. V současnosti je jedním z nejvýznamnějších barokních kostelů na jižním pobřeží Chorvatska. V Kućište stojí také pozdně renesanční dům obchodní rodiny Lazarovićů a další kapitánské domy pocházející z 16. a 17. století. Na hřbitově si můžete prohlédnout malý gotický kostelík sv. Lukáše pocházející ze 14. století.  Zajímavostí obce jsou staré úkryty pro lodě.

Místní obyvatelé se stále živí zemědělstvím a rybolovem, řada z nich však už našla také uplatnění v cestovním ruchu. Ubytovávají ve svých domech zahraniční turisty, vedou restaurace nebo pronajímají loďky. Celkem Kućište disponuje asi 300 lůžky v soukromých apartmánech. Toto skromné letovisko má výborné podmínky pro windsurfing a jachting, od dopoledne až do večera vane Pelješackým kanálem čerstvý mistral, který vytváří báječné podmínky pro tyto vodní sporty.

Svým návštěvníkům však Kućište nabízí také pěkné koupání na oblázkových plážích omývaných mořem s průzračně čistou vodou. Nádhernou pláž s bílými oblázky najdete také v nedalekém mysu Liberan, v blízkosti letoviska Viganj. Kućište je navíc obklopeno bujnou středomořskou vegetací a všudypřítomná zeleň láká k procházkám do vnitrozemí. V oblasti se nachází řada kvalitních a vyhlášených restaurací, v nichž byste rozhodně měli ochutnat místní speciality. Obec je dobře dostupná, je totiž situovaná na místní komunikaci, která vede podél celého poloostrova Pelješac. Pokud máte k dispozici auto, vydejte se na průzkum okolí. Za návštěvu stojí staré, dnes již opuštěné vesničky Žukovac a Bilopolje. Další vesnička Zamošće ležící východně od obce Kučišće ukrývá pozůstatky římské vesnické vily.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA