Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Perna

Perna - informace o letovisku

Malá vesnička a klidné letovisko Perna, administrativní součást letoviska Kučiště, se nachází na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac, 3 km západně od letoviska Orebić. Skládá se z kempu Perna a bungalovů Komodor. Přímo ve středisku Perna začíná rozsáhlá oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře. Z pláže se naskýtá nádherný pohled na město Korčula. Lokalita je známá jako ráj pro surfaře, pro které jsou právě zde vynikající podmínky.

Je to nevelká obec vzdálená přibližně půl kilometru od posledního orebićského hotelu Orsan. Leží bezprostředně pod horou sv. Ilije (961 m). Přímo naproti obci přes kanál se nachází stará Korčula. Stejně jako v jiných místech Orebićské riviéry je i zde patrný ochranný vliv horského pásu na severní straně. Je zde tepleji, než na odvrácené straně poloostrova Pelješac.

V Perně se nachází větší turistický komplex "Perna" s hotelem, bungalovy a kempem. Směrem na východ Perna téměř navazuje na poslední hotelová zařízení Orebiće a v turistických materiálech je Perna někdy uváděna pod Orebićem.

V areálu se nachází recepce, samoobsluha, restaurace a bar (taneční večery – 7. a 8. měsíc). Pro sportovní vyžití slouží hřiště pro plážový volejbal, košíkovou a půjčovna sportovních potřeb. Kemp má moderní sociální zařízení.

Místo doporučujeme všem zájemcům o klidnou a pohodovou dovolenou - „na konci světa“, v krásné přírodě a u nejčistšího moře v Chorvatsku. Perna nabízí pěkné oblázkové pláže, které se rozkládají východně od mysu Zamošče, podél celého turistického komplexu. Bohatá vegetace poskytuje příjemný stín před horkým letním sluníčkem.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA