Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žuljana

Žuljana - informace o letovisku

Žuljana je typická chorvatská vesnička s malým přístavem ležící v zátoce stejného jména na jižním pobřeží poloostrova Pelješac. Jedno z nejhezčích míst na pobřeží se rozkládá na konci údolí, které od vrcholu Gruhavica (362 m) mírně klesá k moři.

Žuljana byla ještě nedávno turisty zcela neobjevená a svůj panenský ráz si ponechává dosud. Návštěvníky Žujlana okouzlí nedotčenou přírodou a neobvyklou faunou i flórou, a to pod vodou i na souši. Suché subtropické podnebí dodává této krajině typický ráz a turistům přináší řadu sluncem prozářených dnů. Krásnou dovolenou si zde užijí především ti, kteří očekávají nádhernou přírodu a moře, výtečné víno a absolutní klid.

Starobylá vesnice Žuljana vyniká lidovou architekturou. Je umístěná v hluboké zátoce a je obklopena stoletými olivami. Starousedlíci se zde věnují zemědělství, pěstování vinné révy, oliv, rybářství a službám v cestovním ruchu. K obci se návštěvníci dostanou po místní silnici, na kterou se odbočuje z hlavní cesty ve směru Ston – Orebić.

Hlavní předností Žuljany je především velké množství malých pláží intimního rázu. Některé skryté pláže jsou přístupné pouze po moři. Neschází zde ani pláže přístupnější a prostornější. V této lokalitě se nachází jedna z největších a nejpěknějších pláží na Jadranu. Zátoka v osadě má písečné dno a je vhodná i pro malé děti a neplavce. V zátoce Vučine stejně jako v několika dalších zátokách se nacházejí menší kempy a skvělé podmínky pro sportovní rybaření, jachtaře a surfaře. Pro příznivce potápění je v místě k dispozici potápěčská základna a pozoruhodná podmořská fauna a flora ke zkoumání.

Příznivce historických památek zaujme v Žuljaně barokní kostel sv. Martina, který byl vybudován na základech středověkého kostela. Vedle kostela se nachází kaplička sv. Mikuláše postavená v roce 1630. Další sakrální stavba – kostel sv. Juliány se zvonicí na kolovrátek byl postaven na rozmezí renesance a baroka.

Místo je zajímavé také tím, že zde byly nalezeny pozůstatky římských hrobů a usedlostí. Tato oblast byla v minulosti osídlena již Ilyry. Milovníkům vína lze doporučit návštěvu historicky i zemědělsky zajímavé osady Janjina, která se rozkládá pod kopcem Gradina (244 m). Dalším zajímavým místem pro návštěvu je Trstenik nebo lze podniknout výlet lodí na ostrov Mljet, což je chráněná přírodní rezervace s nádhernou krajinou.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA