Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beram - informace o letovisku

Beram je nejstarší osídlené místo na Istrii se středověkým opevněním a se starobylými vinnými sklepy, kde se mají návštěvníci možnost zúčastnit ochutnávky vynikajících vín. Historicky cenná obec se nachází asi 5 km severozápadně od Pazinu.

Středověké městečko Beram vyrostlo na troskách ještě staršího ilyrského hradiště. V blízkém okolí pod Beramem byla při archeologických vykopávkách v 19. století objevena ilyrská nekropole.

Ve středu vesničky se nachází kostel sv. Martina, založený roku 1431. Interiér kostela ukrývá zachované fresky a nápisy vyvedené hlaholicí z 15. století. Nynější podobu kostel nabyl přestavbou, která se uskutečnila na přelomu 19. a 20. století.

V bezprostředním okolí asi 1 km severovýchodně od vesnice Beram stojí mimořádně zajímavá pamětihodnost v podobě hřbitovního kostela Panny Marie na břidlicových skalách. Ukrývá slavný a výjimečný cyklus fresek, který určitě stojí za zhlédnutí. Cyklus právem náleží mezi nejcennější díla pozdního středověku v celé zemi. Autorem unikátních fresek je malíř Vincenc z Kastavu, který je vytvořil kolem roku 1474.

Cyklus pozdně gotických fresek má 46 políček, na kterých jsou vyobrazeny scény ze života Matky boží a Krista - je tomu podobně jako v novodobých obrázkových seriálech. Na vzácných freskách autor znázornil život lidí své doby a krásnou istrijskou krajinu. Největší prostor zaujímá scéna Klanění králů. Jde o znázornění Tří králů se středověkým doprovodem. Neméně působivá je alegorické téma Tanech mrtvých. Na obrazech malíř vyjádřil nepředvídatelnost osudu a smrti, před nimiž jsou si všechny společenské třídy rovny.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA