Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svetvinčenat - informace o letovisku

Svetvinčenat je městečko ležící ve vnitrozemí Istrie asi 17 km jihovýchodně od Limského zálivu, které nese název podle románského kostela sv. Vincenta založeného ve 12. století. V blízkosti hřbitovního kostela je ještě stále patrné původní opevnění.

Interiér tohoto kostelíku je pozoruhodný rozsáhlým cyklem románských a gotických fresek, jejichž původ je datován z období 13. až 15. století. Fresky nejstaršího data se dochovaly jen ve zlomcích. Mezi nástěnnými malbami vyniká kompozice Poslední soud.

Vesnička obehnaná hradbami vznikla v 10. století na pahorku kolem původní přestavěné pevnosti. Historické jádro městečka se nachází v bezprostředním okolí hlavního náměstí, které se právem řadí k nejkrásnějším na Istrii. Milovníci historie na náměstí objeví řadu důležitých staveb včetně kostela Zvěstování z 15. století, jehož interiér ukrývá dva obrazy od Palmy il Giovana a plátno Zvěstování od Giuseppe Salviatiho.

Na něm stojí nejvýznamnější zdejší památka – zámek Grimani. Starobylá stavba byla vybudována v 2. polovině 15. století. Současnou podobu však kaštel Grimani získal zhruba o sto let později. Z této doby pochází také nedaleká renesanční městská lodžie a radnice.

V roce 1589 si Grimaniové najali architekta Scamozziho, který upravil jednu z hranolových věží na rezidenci benátských guvernérů a další na vězení. Vysoké hradby propojující další dvě válcové věže obepínají rozlehlé vnitřní nádvoří. Na ni je možné se dostat pevnosti bránou, která byla v minulosti opatřena padacím mostem.

Současný Svetvinčenat je známý svým Festivalem tance a neverbálního divadla.

Svetvinčenat

Svetvinčenat

Ve vnitrozemí Istrijského poloostrova se nachází historické městečko Svetvinčenat, které dostalo název podle románského kostela sv. Vincenta ze 12. století. Hradbami opevněná vesnice byla na zdejším nevelkém pahorku postavena již v 10. století.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA