Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bobovišća

Bobovišča - informace o letovisku

Bobovišča se nachází na západní straně ostrova Brač, který má každodenní spojení trajektem na pravidelných linkách ze Splitu a Makarské. Obec leží vysoko nad stejnojmennou, velmi dobře chráněnou zátokou. Malá osada vyrostla asi kilometr daleko od moře a jejím nejbližším větším sousedem je turistické středisko Milna. Příjemné koupání čeká návštěvníky letoviska Bobovišča v hezké zátoce s názvem Bobovišča nad Mořem.

Ostrovní obec Bobovišča vznikala v 15. a 16. století jako útočiště uprchlíků z Bosny a Hercegoviny před Turky. Jsou tu dosud zachovány zajímavé stavby jako například opevněný renesanční zámek s barokními úpravami, který patřil místní šlechtické rodině. Dále od moře ve vnitrozemí stojí neméně zajímavý dům rodiny Nazorů, v němž strávil své dětství a mladá léta velký chorvatský spisovatel Vladimir Nazor. K šlechtickému domu nechal spisovatel v roce 1935 přistavět věž. V zálivu najdou turisté i pomník, věnovaný významnému literátovi. Zajímavostí je také sbírka zdejších cenných krajek, které se nacházejí na faře kostela sv. Jiří.

Osada Bobovišča je správným cílem pro návštěvníky a pro rodiny s dětmi, kteří touží po poklidné dovolené v soukromém ubytování. V letovisku jsou jim k dispozici pěkné oblázkové pláže s pískem a s pozvolným vstupem do moře. Místní starousedlíci, kterých tu trvale bydlí asi jen 60, se zabývají pěstováním oliv a vinné révy a poskytují ubytovací služby v soukromí. Místu dodává atraktivitu malý přístav poskytující bezpečí menším lodím, které mají rekreanti možnost si u místních pronajmout. Hostům hledajícím během dovolené aktivní činnost se tu nabízejí zajímavé možnosti všech vodních a rekreačních sportů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA