Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pražnica

Pražnica - informace o letovisku

Pražnica je malá osada, která na ostrově Brač vyrostla už v dobách středověku. Architektura osady okouzlí své návštěvníky zachovalými kamennými budovami a dalšími etnografickými památkami, na jejichž stavbě pracovaly zručné ruce místních kamenických mistrů a stavebníků.

Osada leží na křižovatce silnic, které vedou do Nerežišče, Pučišče a Bolu. Dovolená ve zdejším jedinečném prostředí ostrovní krajiny osloví snad každého turistu, který hledá romantiku příjemných zátok a poklidnou atmosféru.

Milovníky historie jistě zaujme zdejší farní kostel sv. Antonína Opata, který byl založen už roku 1461. Zvenčí sice působí poměrně stroze, ale jeho interiér překvapí. Strop kostela je vyzdoben freskami s apoštoly a hlaholskými nápisy. Hlavní oltář krášlí kamenný reliéf se Svatou rodinou, sv. Antonínem a sv. Janem Křtitelem. Je pravděpodobné, že autorem reliéfu, který je umístěn na jednom z vedlejších oltářů, může být sochař Andrej Aleši, případně některý z jeho současníků. Reliéf zobrazuje Pannu Marii s dítětem a sv. Jeremiášem.

Za pozornost stojí ještě další církevní stavby jako například kostel Všech svatých založený roku 1638 nebo hřbitovní kostel sv. Cypriána postavený v 13. století v románsko-gotickém slohu. Interiér tohoto kostela ukrývá cenný trojdílný kamenný reliéf z roku 1467, jehož autorem je Nikola Firentinac. Reliéf znázorňuje Ježíše, sv. Antonína Opata, sv. Jana Křtitele a Pannu Marii s dítětem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA