Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Škrip

Škrip - informace o letovisku

Škrip se nachází na severním pobřeží ostrova Brač při silnici z Nerežišce. Starobylá obec má dlouhou historii a návštěvníky jistě zaujme několika pozoruhodnými stavbami. Zdejší oblast byla osídlena již před Ilyry. Teprve z pozdějších dob se tu zachovaly památky v podobě ruin pevnosti a opevnění vybudovaného z obrovských balvanů, tzv. kyklopské zdivo.

Škrip je zřejmě nejstarším následníkem první osady na ostrově a pravděpodobným rodištěm Heleny – matky císaře Konstantina. Pozornosti milovníků historie by neměla ujít hodnotná církevní památka, kterou je právě kostel sv. Heleny – zasvěcený císařské matce. Kostel vybudovaný na přelomu 18. a 19. století, jehož interiéry zdobí na hlavním oltáři obrazy Jacopa Palmy, se tyčí v nejvyšším bodě obce.

Bračské muzeum vystavující zajímavé a bohaté archeologické nálezy, má sídlo v pozoruhodném opevněném domě. Je jím Radojkovičova věž, která vznikla na ilyrských hradbách v době benátsko-tureckých válek. Součástí muzea je římské mauzoleum, které právem patří k nejcennějším pamětihodnostem z tohoto období na ostrově. V blízkosti muzea je možné vidět různé fragmenty sarkofágů, které se tu vytvářely už v antických dobách.

Poblíž Radojkovičovy věže stojí na hřbitově kostel sv. Ducha, který byl založen na přelomu 9. a 10. století.  Kostel byl v minulosti několikrát přestavěný a poslední rekonstrukce byla provedena koncem 20. století. V interiéru kostela je umístěna hrobka šlechtického rodu Cereničů, který ve Škripu sídlil na přelomu 16. a 17. století. Před kostelem jsou umístěny staré náhrobní kameny s různými symboly, které stojí za prohlídku. Cereničové si ve Škripu na přelomu 16. a17. století vystavěli rozsáhlý zámek s dvěma obrannými věžemi, který patří k největším opevněným sídlům na ostrově.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA