Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vidova Gora

Vidova Gora - informace o hoře

Vidova Gora je nejvyšším bodem ostrova Brač, který se vypíná do výšky 778 metrů, z něhož je nádherný výhled na pláž Zlatni Rat a především na sousední ostrovy Hvar, Korčulu a Vis. Když se počasí vydaří, je možné z Vidovy Gory dohlédnout až na výběžky italských Alp.

Nejvyšší hora ze všech dalmatských ostrovů Vidova Gora je oblíbený cíl výletů a výstup na vrcholek je poměrně snadný. Turisté se tam dostanou ze silnice vedoucí z Nerežišce do Pražnice, odkud odbočuje silnička vedoucí přímo k nejvyššímu bodu. Na vrcholu se nachází telekomunikační věž a restaurace.

Nejbližší okolí vrcholku bylo zřejmě starým kultovním místem, o čemž svědčí pozůstatky dvojitých hradeb ilyrského původu. Pro nejvyšší vrchol Brače se zde používají ještě jména Vidovica a Sutvid. Je to s nejvyšší pravděpodobností podle starochorvatské kapličky, jejíž ruiny byly objeveny jen asi sto metrů pod vrcholkem. Podle předpokladu tu ještě před pokřesťanštěním Chorvatů byla svatyně boha Svatovíta, což je chorvatsky – Svetovid.

Vrchol hory je nejen skvělým vyhlídkovým bodem, ale také místem startu vyznavačů paraglidingu a létání na rogalu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA