Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milna

Milna - informace o letovisku

Milna je rybářská osada nacházející se v jihovýchodní části ostrova Brač, která se může pochlubit skvěle chráněným přístavem. Již v dobách budování Diokleciánova paláce ve Splitu zde nacházelo císařské loďstvo bezpečné kotviště. Milna je vzdálena asi 18 km od Supetaru.

Toto překrásné středomořské městečko láká své návštěvníky na křišťálově čisté moře, skvělé podmínky k potápění, plachtění a rybolov. Zátoka, v níž je Mina položena se rozděluje na dvě ramena – Žalo a Panteru. V tomto prostoru se v současnosti nachází moderní přístav s více kotvišti vybavený pro bezpečný pobyt a servis mořeplavců z celého světa.  Krásy blízkého přístavu, okolní pláže, skryté zátoky ve stínu borovic, zdravá domácí strava a rychlé spojení s pevninou jsou pádnými důvody, proč v tomto místě strávit dovolenou daleko od stresu moderního života.

Vesničku v 17. století založila rodina Ceriničů z Nerezišče kolem vlastní tvrze. Rodina se zasloužila také o vybudování významné historické památky, kterou je kostel Zvěstování Panny Marie založený roku 1783. Kostel určitě upoutá barokním zevnějškem. Interiér kostela je vyzdoben oltářním obrazem Zvěstování, jehož autorem je benátský malíř Sebastian Ricci. Socha sv. Josefa je dílem sochaře Ivana Rendiče. V blízké zátoce Osibova se nachází starý gotický a nový kostel sv. Josipa.

Milnu vystihují reprezentativní dvoupatrové domy loďařů z 18. a 19. století, jejichž plachetnice proplouvaly po celém středomoří i po dalekých oceánech. V polovině 19. století bylo ve zdejších loděnicích postaveno 16 plachetnic. Právě v Milně vznikl prototyp charakteristické dalmatské lodě „bracera“, jejíž název pochází z italského jména ostrova Brače – Brazza.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA