Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sumartin

Sumartin - informace o letovisku

Malebné městečko Sumartin se nachází v jedné ze zátok na jihovýchodní straně ostrova Brače. Přístavní město s původním názvem Vrhbrač založili na jihovýchodním mysu Brače utečenci z pevniny před Turky, kteří zde přistáli roku 1646. Věnovali se zde rybaření, stavbě lodí a námořnictví. Dodnes zde funguje malá loděnice.

Nejvýchodněji položené sídlo ostrova se rozrostlo kolem kláštera, který založili v roce 1645 františkáni z Makarské. Mniši si s sebou přivezli klenotnice a cenné obrazy. Nejvýznamnější místní památka byla v následujících letech několikrát přestavována. V klášteře se nachází muzeum se sbírkami benátských obrazů a vzácných knih včetně množství prvotisků. Nedaleký kostel sv. Martina byl založen v letech 1911 až 1913. Kostelní zvonice, která byla za 2. světové války velmi poškozena, se dočkala obnovy v roce 1955.

Ostrovní městečko Sumartin je spojeno s Makarskou trajektem. Turistické jachty a rybářské lodě, návštěva klášterního muzea, nádherné pláže a křišťálově čisté moře jsou atraktivními lákadly pro všechny návštěvníky. V bezprostřední blízkosti Sumartinu se nachází několik skrytých zátok s písčitými a oblázkovými plážemi. Je možné tu provozovat vodní sporty jako například podmořský rybolov, windsurfing nebo jachting. Zárukou nezapomenutelné dovolené je určitě zdejší překrásná příroda, a také bohatá gastronomická nabídka a příjemná pohostinnost domácích v soukromém ubytování. Návštěvníci zde mohou ochutnat výtečné potraviny jako je sýr, med nebo jehněčí maso.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA