Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Basina

Basina - informace o letovisku

Na severním pobřeží ostrova Hvar se v jedné z nejkrásnějších zátok rozkládá letovisko Basina, které bylo ještě před pár lety jen malou rybářskou osadou tvořenou několika kamennými domky. Netrvalo dlouho a z Basiny se stalo oblíbené a vyhledávané letovisko, které navštěvují především milovníci klidu a krásné přírody.

Basina je ukrytá mezi borovými háji, asi 5 kilometrů od měst Jelsy a Stari Grad. Odbočka do Basiny z hlavní silnice je dobře označená, po užší asfaltové cestě pokračujete asi další 3 kilometry. Do hlavního města Hvar je to přibližně 25 kilometrů. Letovisko je dobře dostupné místní autobusovou dopravou. Kolem dokola se rozkládají rozlehlé vinice a olivovníky. Na políčcích se pěstuje rozmarýn a levandule.

Basina se rozkládá v místě dvou zátok – Vela a Mala Basina. Směrem na sever je osada oddělena horským hřebenem od další zátoky Mudri Dolac, v níž se nachází stejnojmenná osada. Pobřeží je zde poměrně hustě zalesněné, takže ubytovací kapacity, které se zde nachází, jsou doslova ponořeny v zeleni. Basina je tak ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od všedních starostí uprostřed nádherné nedotčené přírody, navíc v blízkosti živějších letovisek.

Pobřeží je v Basině spíše skalnaté, přírodní kamenné plotny jsou doplněny betonovými plošinami a moly. Oblázkové pláže zde nenajdete, maximálně kraťoučké úseky v závěru jednotlivých zátok. Během letního období je v osadě otevřen obchod s nejrůznějším zbožím a také několik restaurací lákajících na místní speciality. Za zábavou a kulturní nabídkou se musíte vydat do 8 kilometrů vzdálené Jelsy.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA