Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brusje

Brusje - informace o letovisku

Brusje je vnitrozemskou vesničkou na ostrově Hvar ležící při staré silnici Hvar – Stari Grad, kterou lemují četné vinohrady. Ostrovní vesnička má svůj původ už v 16. století, kdy ji místní pastýři založili jako svou salaš. Obec si do současnosti zachovala původní stavební ráz typický pro ostrovní lidové stavitelství. V těsné blízkosti vesničky leží ruiny dvou letohrádků pocházející z 16. století.

V blízkém okolí vesničky Brusje je možné navštívit některé odlehlejší zátoky na severozápadním pobřeží ostrova. Například Jagodna, Lozna nebo Stiniva jsou autem lehce dosažitelné. Návštěvníci se tu dočkají překrásných pláží s křišťálově čistým mořem. Ostrov Hvar i celá Dalmácie má mediteránské přírodní klima, kdy léta jsou teplá a dlouhá, a zimy jsou krátké a vlahé.

Levandule patří k nejvyhledávanějším suvenýrům, které si návštěvníci ostrova Hvar pořizují. Právě v nejbližším okolí vesnice Brusje, v kamenité stráni jich návštěvníci najdou celá voňavá políčka, která jsou v květu opravdu nádherná. Prakticky po celém ostrově můžete nakoupit sáčky naplněné voňavým levandulovým květem, nebo levandulový olej do koupele, to vše v mnoha atraktivních baleních.

Ostrov Hvar je bohatý na pověsti a kulturní dědictví. V místních restauracích a hospůdkách můžete vyzkoušet vedle specialit také ryby připravené na tradiční způsob s ochutnávkou skvělých hvarských vín. O Hvaru se hovoří, že je to jeden z nejlepších ostrovů na světě, což potvrzuje nejeden turistický magazín. V roce 1991 podepsal Hvar Deklaraci Středodalmátské ostrovy – ekologicky čistá zóna.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA