Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrisnik

Vrisnik - informace o letovisku

Ve vnitrozemí Hvaru se asi 2 kilometry jihovýchodně od vesničky Svirče na svazích kopce rozkládá obec Vrisnik, která byla pojmenována podle vřesu, který roste všude v okolí. Jinak je Vrisnik ale vinařskou obcí, která je obklopena rozlehlými vinohrady. Počet obyvatel stále klesá, mladí lidé se stěhují za prací do hlavního města nebo na pevninu.

Stejně tak, jako další hvarské vnitrozemské vesnice, si i Vrisnik uchovává svůj starobylý ráz. Při jeho návštěvě na vás dýchne kouzlo minulosti a vy si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase. Celkem se ve Vrisniku nachází tři kostely. Dominantou obce je však farní kostel zasvěcený sv. Antonínu opatovi pocházející ze 17. století. Tyčí se na kopci a vede k němu cypřišová alej.

Velkou historickou hodnotu mají také obytné a hospodářské budovy z 18. a 19. století, tvořící dohromady jakýsi komplex. Tyto objekty, které jsou vzájemně propojeny můstky, oblouky a schodišti, si zde nechala postavit zámožná rodina Bojanićů. Rozhodně nevynechejte návštěvu funkční restaurace, neboli konoby „Vrisnik“, kde můžete ochutnat výtečnou tradiční kuchyni a zároveň se kochat pohledem na krásné okolí vesničky. Ubytování ve Vrisniku je možné pouze v soukromí u místních obyvatel, kteří si tímto způsobem přivydělávají. Někteří nabízí volné pokoje ve svých domech, jiní pronajímají celé domy a vilky.

Okolí Vrisniku je protkáno celou řadou cyklostezek i pěších tras. Vedou nádhernou divokou přírodou ostrova Hvar a někdy na nich nepotkáte ani živáčka. Z Vrisniku se můžete vydat dokonce i na nejvyšší bod ostrova, vrch Sveti Nikola, který dosahuje nadmořské výšky 628 metrů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA