Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrisnik

Vrisnik - informace o letovisku

Ve vnitrozemí Hvaru se asi 2 kilometry jihovýchodně od vesničky Svirče na svazích kopce rozkládá obec Vrisnik, která byla pojmenována podle vřesu, který roste všude v okolí. Jinak je Vrisnik ale vinařskou obcí, která je obklopena rozlehlými vinohrady. Počet obyvatel stále klesá, mladí lidé se stěhují za prací do hlavního města nebo na pevninu.

Stejně tak, jako další hvarské vnitrozemské vesnice, si i Vrisnik uchovává svůj starobylý ráz. Při jeho návštěvě na vás dýchne kouzlo minulosti a vy si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase. Celkem se ve Vrisniku nachází tři kostely. Dominantou obce je však farní kostel zasvěcený sv. Antonínu opatovi pocházející ze 17. století. Tyčí se na kopci a vede k němu cypřišová alej.

Velkou historickou hodnotu mají také obytné a hospodářské budovy z 18. a 19. století, tvořící dohromady jakýsi komplex. Tyto objekty, které jsou vzájemně propojeny můstky, oblouky a schodišti, si zde nechala postavit zámožná rodina Bojanićů. Rozhodně nevynechejte návštěvu funkční restaurace, neboli konoby „Vrisnik“, kde můžete ochutnat výtečnou tradiční kuchyni a zároveň se kochat pohledem na krásné okolí vesničky. Ubytování ve Vrisniku je možné pouze v soukromí u místních obyvatel, kteří si tímto způsobem přivydělávají. Někteří nabízí volné pokoje ve svých domech, jiní pronajímají celé domy a vilky.

Okolí Vrisniku je protkáno celou řadou cyklostezek i pěších tras. Vedou nádhernou divokou přírodou ostrova Hvar a někdy na nich nepotkáte ani živáčka. Z Vrisniku se můžete vydat dokonce i na nejvyšší bod ostrova, vrch Sveti Nikola, který dosahuje nadmořské výšky 628 metrů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA