Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Banjole - informace o letovisku

Obec Banjole leží na jihozápadě Istrie, mezi zálivy Solin a Slatana, a má přirozeně chráněný přístav. Rybářskou vesnici s krásným přístavem Banjole najdete nedaleko starobylého města Pula. Vaše představy o prázdninových dnech za zábavou a nejrůznějšími aktivitami zajisté naplní čisté moře, pláže a četné možnosti sportovního vyžití. Pobřeží v této oblasti je krásně členité, pokryté borovými lesy. Večer si můžete vybrat mezi rozmanitými pořady Pulského léta a procházkou zdejší poklidnou zátokou. Léto strávené v Banjole se vám bude určitě líbit.

Pobřeží hýří četnými plážemi a zátokami, s výhledem na ostrůvky, poloostrovy i širé moře. Nabízí klid, překrásnou přírodu, kvalitní koupání i možnost potápění. Banjole je ideálním místem k odpočinku, zvláště pro milovníky moře, rybolovu a krásné, civilizací nezničené přírody. Pobyt zde doporučujeme všem, kteří pro svoji dovolenou volí klidnější a komornější prostředí, kvalitní koupání a v neposlední řadě i snadnou dostupnost velkého turistického centra – města Puly s bohatou historickou a kulturní tradicí.

V okolních vodách se loví langusty a chovají ústřice, snad proto je Banjole často navštěvováno milovníky mořských plodů. Rybí restaurace v Banjole jsou proslulé široko daleko. Kdo si chce rybu připravit sám, může si ji čerstvě chycenou koupit od rybářů, jakmile jejich lodě dorazí do přístavu. Někteří rybáři dovolují turistům, doprovázet je při jejich vyjížďkách, což je určitě dobrodružství!

V blízkosti Banjole se nacházejí zbytky zdiva kostela Sv. Michaela (7. až 8. století). Je zde mnoho co nabídnout: zálivy, ostrovy a přírodní pláže lákají k výletům. I ten, kdo rád sportuje, si tu přijde na své.

Moře na celém pobřeží Istrie je průzračné a dokonale čisté. Je tedy velmi vhodné pro potápění a šnorchlování. Pobřeží je většinou skalnaté a kamenité. Proto je velmi často uměle upravováno buď vytvářením betonových plat se schůdky do vody, či navážením písku a oblázků. V mnoha místech je lepší používat obuv do vody, kvůli kamenům i výskytu mořských ježků. Vody okolo Istrijského poloostrova jsou zpravidla dosti hluboké, řada letovisek však nabízí pláže s pozvolným vstupem do vody.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA