Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peroj - informace o letovisku

Malé turistické letovisko Peroj se nachází asi 1 km daleko od moře blízko malebného střediska Fažana. Peroj je hodnotným a zajímavým archeologickým nalezištěm z římského období. Malá půvabná vesnička byla založena v roce 1645 osadníky z tisíce kilometrů vzdáleného Monte Negra.

Peroj je taková malá pravoslavná enkláva uprostřed katolické Istrie. V roce 1645 se zde usadilo 15 černohorských rodin prchajících před Turky. Původní osada byla po morové epidemii před příchodem těchto uprchlíků úplně pustá. Potomci Černohorců zde žijí dodnes, zachovali si svůj původní jazyk, zvyky i víru. Zdejší pravoslavný kostel sv. Spiridiona byl vybudován novými osadníky v 17. století. Za zhlédnutí stojí jeho ikonostas i krétsko-benátské ikony.

Peroj je v cestovním ruchu zatím novým pojmem. Neexistují zde žádné hotelové komplexy, ačkoliv je městečko v blízkosti moře. Ubytování v tomto milém letovisku, které obklopuje zeleň a nádherné květiny, je možné v apartmánových domech. Městečko je vyhledáváno pro svou krásu, klid a příjemnou atmosféru.

Díky malým zátokám a borovým lesům je Peroj ideálním cílem pro rodiny s dětmi, případně ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou dále od hlučných turistických středisek u moře. Toto přímořské letovisko je obklopeno pěknými, oblázkovými plážemi, které jsou doplněny o betonové pláty určené pro slunění. Moře je průzračně čisté, a blankytně modré. Pozvolný vstup do moře je vhodný zejména pro děti a neplavce.

Je zde několik restaurací a obchůdků a také přímé napojení na velkou cyklistickou stezku. V obci lze navštívit místní restaurace, cukrárny, a spoustu malých obchůdků se suvenýry. Ochutnejte místní speciality, například plody moře, chorvatskou zmrzlinu a podobně. V letních měsících se zde pořádají místní slavnosti.

Středisko má vhodné podmínky pro plážové a vodní sporty, zejména pak volejbal, windsurfing, potápění, šnorchlování apod. Je zde možnost zapůjčit si lodičky, jízdní kola a šlapadla. Pro děti jsou tu pískoviště a další atrakce. Pro více sportovního vyžití neváhejte navštívit blízká města.
Po cestě z Peroje k moři se dostanete ke kostelíku sv. Štěpána ze 7. století, který je jednou z nejoriginálnějších staveb v kraji. Necelé 3 km severním směrem od Peroje jsou v kostelíku sv. Fosky k vidění cenné románské malby z 11. a 13. století. V blízkosti Peroje bylo také nalezeno několik hrobů z římského období.

Pokud Peroj zvolíte za místo své dovolené, pak určitě navštivte okolní městečka jako například Vodnjan, jejichž památky stojí za prohlídku. Nenechejte si ujít návštěvu Národního parku Brijuni, který je tvořen 2 velkými a 13 malými ostrůvky. Svůj čas věnujte také prohlídce památek starobylého města Pula, zejména zdejšího největšího římského amfiteátru na světě, který pochází z dob antických.

Peroj leží 5 km západně od letoviska Vodnjan a dostanete se do něj po okresní silnici Pula-Fažana-Vodnjan, která navazuje na hlavní dopravní tepnu Pula-Buje.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA